• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Третя фінансова ярмарок": як допомогти малому і середньому бізнесу

У Києві відбулася Третя фінансова ярмарок для малого і середнього бізнесу". Її учасники отримали чудову можливість: підшукати найбільш вигідний для себе варіант отримання довгострокового фінансування
Реклама на dsnews.ua

Для чого все це потрібно

Фраза "Не вчіть нас жити, краще допоможіть матеріально", на жаль, не пішла в минуле разом з Радянським Союзом. І сьогодні багато вітчизняні підприємці, замість того, щоб вибудувати довгострокову стратегію розвитку бізнесу, воліють "заливати" грошима банківських кредитів виникають проблеми. Як результат, втрачають і прибуток, і перспективи розвитку, і сам бізнес.

Втім, фінансова підтримка для малого і середнього бізнесу, особливо у виробничій сфері, також дуже важлива. Але якщо завдяки різним програмам європейського співробітництва отримати технічну, консультаційну допомогу український малий і середній бізнес (МСБ) може без проблем, то з довгостроковим фінансуванням все складніше. Традиційно українські банки не люблять без належних гарантій вкладатися в малі підприємства, воліючи проекти з більш швидкою оборотністю засобів та високим доходом.

Саме щоб виправити ситуацію з довгостроковим фінансуванням МСБ і проводиться "Фінансова ярмарок" - унікальна платформа, яка надає українським підприємцям можливість отримати актуальну інформацію про банківських, лізингових та страхових продуктів для МСБ та інших можливих джерелах фінансування. Це прекрасна можливість для підприємців отримати бізнес-консультації, а також налагодити контакти та нові партнерські відносини.
Проект реалізується Німецько-українським фондом (НУФ) за фінансової підтримки уряду Німеччини через банк розвитку KfW. НУФ вже понад 20 років успішно сприяє розвитку мікро-, малих і середніх підприємств в Україні. Малий і середній бізнес (МСБ) є фундаментом для успішного розвитку держави у довгостроковій перспективі, тому її зміцнення є стратегічним пріоритетом НУФ.

Пройшла 16 квітня в Києві "Третя фінансова ярмарок" стала одним з головних подій в українському бізнес-просторі, на якому були представлені річні результати співпраці Фонду та його партнерів на прикладі конкретних кейсів. Подія зібрала в одному місці представників МСБ, фінансових установ, організацій, які сприяють розвитку підприємництва, а також представників влади. В цьому році захід, організований Німецько-українським фондом, пройшло вже втретє, об'єднуючи представників МСБ і провідних гравців фінансового ринку України.

Особливістю "Третьої фінансової ярмарку" стала участь у виставковій експозиції не тільки банків і лізингових компаній, але і представників малого та середнього бізнесу, які отримали фінансування в рамках кредитних програмах Німецького-українського фонду і охоче ділилися своїм досвідом співпраці з НУФ з іншими підприємцями - учасниками ярмарку. Така комунікація між підприємцями є самою надійною і довірчій, що сприяє більшому залученню МСП в програми НУФ.

Реклама на dsnews.ua

В офіційній церемонії відкриття Ярмарку взяли участь Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Посол Євросоюзу в Україні, перший заступник голови Національного банку України; представники Міністерства фінансів і Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Директор офісу KfW в Україні та виконавчий директор Німецько-українського фонду.

Серед основних тем, які обговорювалися в ході ярмарку: можливі джерела фінансування свого бізнесу, доступні інвестиційні програми, успішні кейси інших представників МСБ і багато іншого. Також учасники могли поспілкуватися безпосередньо з представниками банків, вибрати найкращий продукт для власного бізнесу.

Також у програмі були передбачені галузеві та освітні сесії за участю бізнес-експертів. Таким чином, "Фінансова ярмарок" від Німецько-українського фонду стала не тільки бізнес-форумом і простором для нетворкінгу підприємців. Це, як стало очевидно до кінця заходу, - ще й дієвий інструмент для розвитку свого бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Дві попередні ярмарки - також відмінний тому доказ. Нагадаємо, що участь, як і раніше, в "Третій ярмарку" було повністю безкоштовним, тому захід став унікальною можливістю знайти додаткові джерела фінансування для розвитку своєї справи.

Одними з головних заходів ярмарку стали дві презентації. Перша - презентація результатів програми з підтримки фінансування інвестиційних проектів МСБ, що фінансується Німецьким банком розвитку KfW та ініціативою EU4Business. Друга - презентація програми "Підтримка ЄС для Сходу України, полегшення доступу до фінансування", який реалізується через KfW НУФ.

Довідка
Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) - німецький державний банк, в якому федеральному уряду Німеччини належить 80% акцій, федеральним землям Німеччини - 20%.

"Довгі" гроші і малий аграрний бізнес

Також на ярмарку пройшла церемонія підписання Угоди про фінансування реалізації проекту "Підтримка ЄС для Сходу України, полегшення доступу до фінансування" між KfW та Німецько-українським фондом. Відразу після цього журналіст "ГК" поцікавився у виконавчого директора НУФ Олега Стринжи: що зміниться для українського бізнесу після підписання цього документа?

Він відповів:

- Німецько-український фонд - це частина інфраструктури. Ми працюємо за програмою кредитування другого рівня. Ми організовуємо програми фінансування та через банки-партнери визначаємо, кому і на яких умовах, яким малим і середнім фірмам надаються кредити. У нас на сьогоднішній день чотири діючі програми. І це приклад нової програми. Програми зазвичай вирішують ті чи інші проблеми, які ринок не може вирішити. Наприклад, малому і середньому бізнесу потрібні інвестиційні - "довгі" кредити в гривні. На сьогодні "довгі" ресурси в гривні ринок не може дати. Тому ми як фонд разом з нашими партнерами, міжнародними банками та Європейським союзом організовуємо фінансування в гривні і надаємо таке фінансування.

Також ця програма спрямована на те, що банки не кредитують малий і середній бізнес у прифронтовій зоні на Сході. Тому організовується нова програма на 10 млн євро, з допомогою якої через наші банки-партнери малий і середній бізнес отримають кредитні ресурси на дуже вигідних умовах з 50% прощенням тіла кредиту, що забезпечить гарантований повернення банку половини боргу МСП і сприятиме поступовому відновленню кредитування підприємців у цьому регіоні. У цьому полягає суть програми.

Крім практичних порад, як вийти на єдиний ринок ЄС і як краще представити там свою продукцію, одна з головних цілей програми фінансової підтримки МСБ в Україні - поліпшити доступ малого та середнього бізнесу до довгострокового фінансування в національній валюті. Так що на ярмарку кожен підприємець міг дізнатися про можливі джерела фінансування своєї справи, доступних інвестиційних програмах, успішних кейсах інших представників малого і середнього бізнесу. Для цього працювали стенди учасників, серед яких переважали банки - партнери Німецько-українського фонду. У їх числі - ВАТ "ПроКредит Банк", АБ "Укргазбанк", ПАТ "Мегабанк", АТ "Ощадбанк", ВАТ "Кредитвест банк", ВАТ "Кредобанк", ПАТ "Банк Львів".

Практично всі вони надають повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також суб'єктів малого та середнього бізнесу. Але на "Третьої фінансової ярмарку" все вони робили упор саме на пов'язані з "довгими" грошима проекти для МСБ. І складно було не помітити, що багато банків в числі своїх основних клієнтів хочуть бачити саме малі підприємства аграрного сектора.

Наприклад, Ощадбанк пропонував як тарифні пакети і кредити для МСБ в цілому, так і програми конкретно для аграріїв - по лізингу сільгосптехніки, кредитування оборотних коштів під урожай, цільове кредитування тваринництва, кредити для фермерів (від 1% річних) і т. д. Кредитвест банк також пропонував як окрему послугу кредити на придбання сільгосптехніки. Нарешті, Otp bank пропонував своїм потенційним клієнтам послуги на зразок "Цільового агрокредита" (до 15 млн грн, під заставу фінансової аграрної розписки). Більш того, цей банк на ярмарку представив свою дочірню компанію Otp Leasing з конкретними пропозиціями по лізингу сільськогосподарської техніки, обладнання та вантажних автомобілів.

В цілому ж "Третя фінансова ярмарок для малого і середнього бізнесу" напевно запам'ятається її учасникам як зручна і ефективна майданчик, що дозволяє налагодити довгострокове співробітництво між малим і середнім бізнесом - і джерелами, готовими його фінансувати.

    Реклама на dsnews.ua