• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

ФОПи трьох груп мають встановлювати касові апарати з 1 січня

З 1 січня 2022 року низка фізичних осіб-підприємців (ФОП) другої-четвертої груп мають використовувати в роботі касові апарати або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у статті 9 закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", повідомляє "ДС".

Відповідно до закону, "реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються: при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів".

Йдеться, зокрема, про такі сервіси: Приват24, Ощад24, City24, LiqPay, EasyPay, Fondy, PayPong, WayForPay тощо.

Нагадаємо, що починаючи з 1 січня 2022 року у кожного ФОП згідно із законом має обов'язково бути касовий апарат. Його мають застосовувати інтернет-магазини, ресторани та кафе, турагентства та туроператори, готелі, продавці ювелірних виробів, текстилю, магазини секондхенду тощо і всі ФОП, крім платників єдиного податку першої групи, які не мають найманих працівників та здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.

Як повідомляла "ДС", 17 грудня Верховна Рада не змогла включити до порядку денного позачергового засідання розгляд законопроекту щодо відстрочення використання касових апаратів підприємцями.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua