• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Інфляція в Росії може сягнути більше 20% — дослідження

Через розв'язану Росією війну в Україні світова екоміка може втратити $1 трлн

Реклама на dsnews.ua

Обсяг глобальної економіки до 2023 р. скоротиться на 1%, що еквівалентно $1 трлн, через розв'язану Росією війну в Україні.

Про це сказано в дослідженні британського Національного інституту економічних та соціальних досліджень (National Institute for Economic and Social Research, NIESR), передає "Інтерфакс-Україна".

Експерти організації вважають, що рівень світової інфляції внаслідок конфлікту збільшиться на 2 процентних пункти у 2023 р.

"Росія та Україна є важливими постачальниками сировини, включаючи титан, паладій, пшеницю та кукурудзу. Тому ми передбачаємо, що посиляться проблеми з ланцюгами постачань для секторів, що використовують цю сировину, серед яких автомобільна та авіабудівна промисловість і виробництво смартфонів", — наголошується у дослідженні.

Тим часом, аналітики також додали, що витрати від нових санкцій для економіки Росії будуть частково компенсовані стрибком цін на енергоресурси. Але загалом нові обмежувальні заходи матимуть негативний ефект, і ВВП Росії, як очікується, скоротиться на 1,5% цього року і більш ніж на 2,5% до кінця 2023 р. Інфляція в країні може перевищити 20% вже 2022 р.

Тим часом, найбільш постраждалим регіоном із урахуванням наявних торгових зв'язків та залежності від російських постачань енергоресурсів може виявитися Європа. При цьому війна вплине на країни з економікою, що розвивається, менше, ніж на держави з розвиненою, наголошується в доповіді.

"Ми очікуємо, що збільшення держвидатків (у Європі — Ред.) сприятиме припливу біженців з України та призведе до зростання видатків на оборону, що обмежить несприятливий вплив на європейський ВВП", — написали експерти.

Зростання економіки Великої Британії внаслідок конфлікту може сповільнитися на 0,8 процентних пункти, до 4% у 2022 р. Інфляція в країні цього року становитиме близько 7% і 4,4% наступного. Попередній прогноз NIESR для показника становив 5,3% та 2,7% відповідно.

Нагадаємо, Україна отримала $15 млрд міжнародної допомоги.

    Реклама на dsnews.ua