• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.2
Спецпроєкти

Кабмін почав готуватися до зими

Кабінет міністрів створив штаб з підготовки України до опалювального сезону, який стане найскладнішим у сучасній історії країни.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС" із посиланням на "Суспільне".

"Цієї весни нам все-таки вдалося успішно провести найскладнішу в історії держави посівну кампанію. Були повністю перебудовані логістичні маршрути країни. Тепер потрібно готуватися до найскладнішого в історії України опалювального сезону, який очікує нас цієї зими", — зазначив він.

За словами прем'єра, штаб очолить міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Серед завдань штабу – збалансувати систему, провести ремонти, оперативно вирішувати усі проблеми, сформувати необхідний рівень комунікації між усіма залученими рівнями.

"Залучаємо і представників місцевої влади, і теплопостачальників, і представників регулятора, і державний "Нафтогаз", — зазначив Шмигаль.

Він додав, що спеціалісти уряду вже провели перші розрахунки, щоб зрозуміти, скільки Україні знадобиться газу та вугілля, а також які ремонтні роботи необхідно провести.

"Російські війська зруйнували більш ніж 200 котелень і дуже сильно пошкодили Кременчуцьку, Чернігівську, Охтирську, Луганську, Сєвєродонецьку ТЕЦ. Пошкоджені сотні ліній електропередач та трансформаторних підстанцій. Збитки енергетичної інфраструктури та енергетиків уже сягнули десятків мільярдів гривень", — підкреслив прем’єр.

За його словами, в Україні вже провадиться ремонт відповідної інфраструктури там, де це можливо. Також відбувається заповнення підземних газових сховищ. Станом на 1 червня в українських підземних сховищах вже 10 млрд куб. м газу.

"Уряд прораховує одразу декілька сценаріїв розвитку подій для максимальної готовності до зими. Видобуток газу цього року оцінюємо від 16 до 19 мільярдів кубів. Споживання — від 21 до 24 мільярдів кубів. Відповідно, частину газу будемо імпортувати", — пояснив Шмигаль.

Прем'єр зазначив, що уряд доручить НАК "Нафтогаз", щоб на початок опалювального сезону в газосховищах було щонайменше 19 мільярдів кубічних метрів газу.

При цьому Україна має проблеми із забезпеченням електростанцій вугіллям. Видобуток вугілля на державних шахтах упав приблизно на третину через окупацію частини об'єктів, зазначив прем'єр.

"Зараз окуповано Запорізьку атомну електростанцію, Каховську гідроелектростанцію, три ТЕС та близько 40% всіх наших об’єктів відновлювальної енергетики. На частині наших станцій підвезення вугілля заблоковано через загрозу обстрілів, а також є логістичні проблеми й руйнування", — сказав глава уряду.

Крім того, в Україні знизилося споживання електроенергії, що дало змогу збільшити її експорт.

"Споживання впало приблизно на 30%. Це дає можливість і забезпечити країну, і експортувати електроенергію до європейських країн, через що наші компанії отримують додаткові доходи та експортну виручку", — зазначив Шмигаль.

За словами прем'єра, збільшення експортних можливостей електроенергії до країн ЄС є одним із ключових пріоритетів у сфері енергетики та європейської інтеграції України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua