• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Кабмін наблизив Україну до внутрішнього ринку роумінгу ЄС

Кабінет міністрів ухвалив рішення Комітету асоціації Україна — ЄС у торговельному складі, яким створює умови для набуття Україною режиму внутрішнього ринку ЄС в сфері роумінгу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення ухвалили на засіданні уряду 7 квітня, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

Цим документом передбачається доповнити з урахуванням актуальних змін в законодавстві ЄС, переліки та графіки адаптації законодавства ЄС у секторі телекомунікаційних послуг, зокрема, щодо роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування, пояснили в міністерстві.

"Схвалення Рішення Комітету асоціації Україна — ЄС у торговельному складі створить умови для набуття Україною режиму внутрішнього ринку в сфері роумінгу. Цього року ця сфера буде "пілотом" по повній юридичній інтеграції України у внутрішньо-європейське регулювання.

Загалом поки триває підготовка до вступу України до ЄС, ми маємо інтегруватися в усіх можливих сферах — від митниці та енергетики до безпеки продуктів харчування", — заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

Таким чином уряд виконує узгоджений Міністерством економіки та Єврокомісією оновлений Пріоритетний план заходів із посилення імплементації Угоди про вільну торгівлю. Основний акцент цього плану — інтеграція України у внутрішній ринок ЄС, додали в Мінекономіки.

"План передбачає 29 заходів, які дозволяють завершити існуючі проєкти, такі як Угода про промисловий безвіз (АСАА), та розпочати роботу над інтеграцією до внутрішнього ринку в усіх придатних для цього сферах, зокрема оновити потрібні додатки до угоди, провести моніторинг відповідності законодавства та схвалити рішення про відкриття ринків.

Повторюся, наша мета — інтегруватися у внутрішній ринок ЄС, не чекаючи вступу до ЄС", — резюмувала Свириденко.

Нагадаємо, раніше Європейська Комісія схвалила внесення мобільного роумінгу до Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною.

Як повідомляла "ДС", у липні 2022 року було продовжено дію угоди європейських мобільних операторів з українцями щодо безкоштовного роумінгу для біженців з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua