• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Як сильно скоротилася економіка України через російське вторгнення: підрахунки ООН

За підсумками 2022 року економіка України скоротилася більш ніж на 35% через повномасштабне вторгнення РФ

Економіка України
Економіка України скоротилася більш ніж на 35% / pexels
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Організації Об'єднаних Націй "Світовий економічний стан та перспективи, 2023", передає "ДС".

"Економіка України скоротилася на більш ніж 35% у 2022 році через масове руйнування інфраструктури, зокрема залізничного та інших сполучень із сусідніми країнами, дорожньої мережі та мостів. Порушено виробничу та торговельну діяльність, є великі втрати робочої сили через міграцію або призову до армії", — мовиться у звіті.

Щомісячний дефіцит бюджету України в ООН оцінили у 5 млрд доларів.

Аналітики ООН зазначають, що на економіку також істотно впливають російські атаки на об'єкти енергетичної інфраструктури, блокування портів, пошкодження металургійних заводів.

Також вказано, що пряме монетарне фінансування Національного банку забезпечило покриття близько третини загальних потреб державних витрат. Це спричинило виснаження валютних резервів, що підштовхнуло Україну до девальвації національної валюти.

В ООН вважають, що хоча Європейський Союз планує виділити Україні у 2023 році 18 млрд євро для економічної підтримки, цього може бути замало.

"Перспективи української економіки у 2023 та 2024 роках дуже невизначені й залежатимуть від багатьох чинників. Зокрема — від припинення бойових дій та початку відновлювальних робіт", – наголошується у звіті.

Як писала "ДС", економічне зростання Китаю у 2022 році сповільнилося до одного з найгірших показників майже за пів століття.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua