• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Компанії Коломойського повернули “Укрнафті” 2,3 млрд грн боргу

ПАТ "Укрнафта" отримало понад 2,3 мільярда гривень з реструктурованої дебіторської заборгованості на загальну суму понад 7 мільярдів гривень

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова правління компанії Олег Гез, інформує "ДС".

"Ми за півтора року вже отримали понад 2,3 млрд грн. Всі платежі йдуть відповідно до запланованого графіка. Ми почали отримувати і відсотки з моменту укладення мирових угод, що важливо. І протягом декількох років розраховуємо, що вся сума буде повністю погашена", – сказав він в інтервʼю "Інтерфакс-Україна".

За словами Геза, ухвалюючи рішення про укладення договорів реструктуризації, сформованих ще у 2015 році боргів перед "Укрнафтою" за поставлену нафту, він керувався тим, що у багатьох компаній-боржників не було будь-яких істотних активів.

"Що стосується вигоди від реструктуризації для "Укрнафти", то для мене тут був дуже простий вибір. Або спробувати отримати щось, або нічого. Якщо у компанії немає якихось суттєвих активів, на які можна претендувати, то набагато доцільніше й ефективніше спробувати стягнути борги шляхом реструктуризації", – пояснив Гез.

У квітні 2020 року "Укрнафта" завершила підписання низки мирових угод з компаніями оточення олігарха Ігоря Коломойського, яким вона у 2015 році безоплатно передала близько 1 млн тонн нафти на суму близько 7,6 млрд грн, повідомляє Абзац.

Наприкінці 2015 року НАБУ почало розслідувати виведення з "Укрнафти" 7,6 млрд грн шляхом безоплатної передачі нафти на аукціонах.

У той самий період "Укрнафта" виплатила 6,6 млрд грн передоплати за майбутні поставки нафтопродуктів ряду компаній, які, за даними ЗМІ, також пов’язані з групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Ці угоди в результаті привели до виникнення податкового боргу "Укрнафти" перед держбюджетом, який до 2020 року з урахуванням відсотків і пені досяг 30 млрд грн, але в підсумку був погашений. При цьому сам Коломойський як акціонер компанії не брав участі у врегулюванні проблем "Укрнафти".

Довідка. "Укрнафта" — найбільша нафтовидобувна компанія країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами "ПриватБанку", – близько 42% акцій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua