• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Level Up Ukraine 2018: у чому рушійна сила трансформацій для українського бізнесу

Реклама на dsnews.ua
28 листопада 2018 відбувся третій щорічний бізнес-форум Level Up Ukraine. Організаторами виступили "Делойт" в Україні та Асоціація платників податків України

Level Up Ukraine - це унікальний майданчик для спілкування та обміну досвідом між представниками бізнесу та державними органами. Цього року в його рамках розгорнулася дискусія про глобальні тенденції і внутрішніх стимулах, які змушують змінюватися український бізнес. Тому форум, в першу чергу, був присвячений темі трансформацій.

Для того, щоб допомогти компаніям впроваджувати якісні зміни Наталія Ульянова, лідер практики комплексних трансформацій бізнесу, анонсувала pro bono проект "Делойт" в Україні для малого і середнього бізнесу: "Ми оголошуємо цю ініціативу для того, щоб втілити свою соціальну місію і розвіяти міфи про те, що мінятися складно і страшно". Зокрема, проект полягає в проведенні конкурсу на безкоштовну комплексну реорганізацію компанії.

Дійсно, особливу увагу на форумі приділили питанням трансформації українського малого та середнього бізнесу. У своєму вітальному слові Андрій Булах, керуючий партнер "Делойт" в Україні, зазначив: "Той факт, що Level Up Ukraine організовується за участю "Делойт" говорить про те, що для нас дуже важливий середній і малий бізнес. Ми віримо в те, що спільними зусиллями саме таких компаній можна досягти успіхів у трансформації економіки України".

Про те, що Україні потрібно розвивати середній бізнес вказав і гість із Відня Рафаель Петруцци, керуючий директор Центру трансфертного ціноутворення, який відкрив своїм виступом головну сцену. Інакше, за його словами, економіка країни не буде рости швидко.

В рамках панельної дискусії "Податкова та фінансова безпека майбутнього" були обговорені світові тенденції, зокрема BEPS, і актуальні та очікувані нововведення в українському законодавстві. Під час свого виступу Григол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України представив проект концепції Податкового кодексу розвитку, погодженого з Українською Радою бізнесу, в яку входить 68 українських асоціацій. "Встановлення довіри - це двосторонній рух, проте перший крок має зробити держава. Бізнес очікує зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток, а також докорінного реформування Державної фіскальної служби", - зазначив Григол.

При обговоренні майбутнього інвестицій в Україну були озвучені основні вимоги міжнародних інвесторів до бізнесу. Загалом, спікери зійшлися на думці, що в Україні є кадровий і технологічно - інтелектуальний потенціал, проте бізнес, як правило, не вміє продати свої інновації. Це підкреслили Дебора Фейрлам, координатор Ukrainian National Startup Fund, і Алекс Романович, керуючий партнер BeachHead Partners, СЕО Social2B.

В основному, компанії інвестують в український агробізнес і виробництво продуктів харчування. Також є інтерес в сфері освіти та фармацевтичну галузь. А ось на думку Гіві Топчишвили, засновника і президента 9.8 Group, в Україні цікаво інвестувати саме в команди та людей, які готові виживати в складних умовах непрозорості.

Про практичні аспекти транфсормаций, які відбулися за останні чотири роки, розповідали на прикладах успішних історій українських компаній. Під час дискусії Андрій Пишний, голова правління АТ "Ощадбанк" навів вражаючі цифри: частка банку на ринку зросла з 7% в 2014 до 22% в 2018 році. Найважливішими складовими трансформації банку Андрій Пишний назвав проектний менеджмент і комунікацію, оскільки важлива особиста залученість кожного працівника компанії в цей процес.

Висновки панелі підвів керуючий партнер "Делойт" в Україні Андрій Булах, зазначивши, що трансформація можлива навіть в найскладніших умовах. Також він підсумував: "Найбільш значуща трансформація відбувається на рівні мислення і дій конкретної людини. Бізнес не зможе перейти на новий рівень без ментально зрілого лідера і не менш сильної команди, яка готова до серйозних змін".

Загалом, в рамках форуму, окрім головної сцени, відвідувачі заходу могли відвідати ще дві панелі.

Під час роботи функціональної трансформаційної сесії відбулися майстер-класи від провідних світових експертів, які поділилися власними рекомендаціями. Зокрема, на порядку денному були наступні теми: структурування роботи, формування колективу, відкриття рахунків за кордоном, залучення капіталу.

В межах панелі індустріальної трансформаційної сесії були проведені майстер-класи від представників успішних аграрних, інфраструктурних та фармацевтичних компаній України. Вони, зокрема, надали поради про те, які кроки необхідні, щоб вийти на міжнародний ринок.

Також на індустріальному потоці відбувся конкурс серед українських старт-ап проектів. Він був організований спільно з партнером бізнес-форуму - HUB 4.0, який вибирав проекти для Startup Pitching Zone. Команди інноваційних рішень представили свої проекти професійного журі, у складі якого була Дебора Фейрлам, координатор Ukraine National Startup Fund. Переможцем став старт-ап, розробники якого пропонують переобладнати автомобілі так, щоб вони могли працювати і на паливі, і на електроенергії.

В кінці насиченої програми форуму учасники змогли обговорити враження від дискусій та майстер-класів під час нетворкінгу на тлі джазової музики.

    Реклама на dsnews.ua