• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Майже 24 тис. транзитних декларацій і 85 авторизацій на транзитні спрощення: підбито підсумки року "митного безвізу"

У Державній митній службі відзвітували про підсумки першого року "митного безвізу": серед головних показників — майже 24 тис. оформлених транзитних декларацій та 85 авторизацій на застосування транзитних спрощень

Митниця
Підбито підсумки року "митного безвізу"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державної митної служби України, передає "ДС".

"1 жовтня 2023 року минув рік від початку міжнародного застосування Україною системи NCTS. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту успішно завершено понад 19,5 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас, в Україні успішно завершено більш як 4 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції", — розповідають у відомстві.

Розширюючи далі застосування NCTS, Держмитслужба активно працює в напрямку залучення підприємств для надання авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції. Вже надано 85 авторизацій, серед них:

  • 37 — на використання загальної гарантії;
  • 1 — на використання загальної гарантії зі зменшенням розміру референтної суми до 30%;
  • 39 — на об’єкти авторизованих вантажовідправників та вантажоодержувачів;
  • 8 — на використання пломб спеціального типу.

Понад 40 заяв від підприємств — на різних етапах розгляду.

"З 1 жовтня 2022 року в системі управління гарантіями NCTS Держмитслужбою зареєстровано 31 загальну гарантію, 20 з яких на суму майже 60 млн євро є чинними станом на початок жовтня 2023 року. Також у системі управління гарантіями NCTS зареєстровано 1 373 індивідуальні електронні гарантії, 1 232 з яких діючі на суму 66 млн євро", — наводить цифри Держмитслужба.

Відомство також працює з митними органами інших країн у рамках адміністративної допомоги відповідно до Конвенції. За рік міжнародного застосування NCTS ініціювали майже 300 запитів щодо належного завершення процедури спільного транзиту та опрацювали понад 300 запитів, отриманих від іноземних митних адміністрацій.

Служба підтримки з питань спільного транзиту Держмитслужби також опрацювала більш як 2,5 тис. запитів у рамках надання консультацій — як представникам бізнесу, так і посадовим особам митних органів.

    Реклама на dsnews.ua