• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

МВФ за рік тричі погіршував прогноз світової економіки

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки втретє за рік

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, виступаючи у Джорджтаунському університеті у Вашингтоні перед осінніми зборами МВФ та Світового банку, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"З жовтня минулого року ми тричі знижували наші прогнози (для світової економіки – ред.). Минулого разу ми довели зростання у 2022-му лише до 3,2%, а у 2023-му – до 2,9%", — вказала на останні тенденції голова Фонду.

Вона зазначила, що оновлені цифри буде визначено у прогнозі "Перспективи світової економіки", який МВФ традиційно оприлюднить на осінніх зборах наступного тижня. Проте, за її словами, очікування економічного зростання наступного року знизяться ще більше.

"Ми також позначимо, що зростають і ризики рецесії", — додала Георгієва.

Директор-розпорядник МВФ також зазначила, що принаймні "одна третина світової економіки зазнає скорочення впродовж щонайменше двох кварталів поспіль цього та наступного року". І навіть у країнах, де зростання буде позитивним, "для сотень мільйонів людей це буде схоже на рецесію, оскільки інфляція з’їдатиме реальні доходи", — наголосила Георгієва.

Як повідомляла "ДС", за прогнозами МВФ, ВВП України за підсумками 2022 року впаде на 35%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua