• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Німеччина призначила уповноваженого з транзиту газу через Україну

Уряд Німеччини призначив уповноваженого щодо забезпечення транзиту газу через територію України. Уповноваженим німецького уряду став Георг Граф Вальдерзе.

Георг Граф Вальдерзеє та голова "Газпрому" Олексій Міллер
Георг Граф Вальдерзеє та голова "Газпрому" Олексій Міллер
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні міністерства економіки Німеччини, інформує "ДС".

Вальдерзеє вже обіймав цю посаду у 2019 році, коли велися переговори щодо продовження транзитного контракту.

"З поновленим призначенням сьогодні Георга Графа Вальдерзеє спеціальним представником Федеральний уряд буде виступати за продовження угоди про транзит газу між Україною та Росією на термін до десяти років, щоб гарантувати транзит газу через Україну навіть після закінчення поточної угоди 31 грудня 2024 року", — сказано у повідомленні.

Спеціальний представник федерального уряду з питань транзиту газу в Україні повинен виступати посередником і консультувати обидві сторони, а також Європейську комісію, США і, за необхідності, треті країни, щоб домогтися продовження контракту на транзит газу з урахуванням інтересів усіх сторін, пише "Європейська правда".

У його завдання, серед іншого, входить проведення двосторонніх переговорів, пошук компромісних ліній і залучення третіх країн. Таким чином, німецький уряд виконує зобовʼязання за угодою з США щодо "Північного потоку-2". Згідно із домовленостями, такий уповноважений мав бути призначений.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори та узгодження пакету домовленостей США і Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua