• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

Після "нищівних санкцій" Байдена російські біржі зросли

Російський фондовий ринок значно зріс, а курс рубля майже не змінився, попри оголошені вчора "нищівні санкції" з боку США та санкції Євросоюзу, накладені на Російську Федерацію, за повномасштабне збройне вторгнення до України

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на дані російських бірж.

Так, індекс РТС станом на 10:00 (за Києвом) зріс на 29% відносно закриття торгів учора. А індекс акцій Мосбіржі – на 24%.

Курс рубля тримається на показниках вчорашнього вечора – близько 84 руб. / долар.

Нагадаємо, що вчора, з початком повномасштабного наступу на Україну, російські біржі стрімко впали, у певні моменти вони втрачали майже половину капіталізації. Увечері стало відомо про нові пакети санкцій щодо Росії, запроваджені Євросоюзом та США, які назвали їх "нищівними". А ось відключення РФ від системи міжнародних платежів SWIFT поки що не узгоджене (відповідне рішення наразі блокують деякі європейські країни). Серед запроваджених санкцій США блокування роботи Сбербанку (обмеження на транзакції в доларі) та ВТБ, які становлять більше половини банківської системи РФ за вартістю активів. У списку ще кілька російських банків. Крім того, запроваджуються санкції на нові боргові зобов'язання та акції Себербанку та деяких інших великих фінустанов РФ, а також великих держкомпаній, включно з "Газпромом". 

Редактор: Олексій Шевнін
    Реклама на dsnews.ua