• USD 28.4
  • EUR 34.3
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Представники влади та бізнесу окреслили кроки для переходу до інноваційної моделі економічного розвитку України

27 жовтня у Києві відбулася дискусія за участю представників влади та бізнесу під назвою "Економіка інновацій: драйвери розвитку" в рамках спецпроєкту #інсайтиКМЕФ авторства Київського міжнародного економічного форуму

Дискусія за участю представників влади та бізнесу під назвою "Економіка інновацій: драйвери розвитку"
Дискусія за участю представників влади та бізнесу під назвою "Економіка інновацій: драйвери розвитку"
Реклама на dsnews.ua

Учасники дискусії окреслили необхідні кроки для відновлювального зростання української економіки і її переходу до моделі інноваційного розвитку. Модератором дискусії став Віктор Галасюк, президент Української асоціації Римського клубу.

Дмитро Наталуха, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, закликав бізнес-спільноту активніше підтримати законопроєкт №3739 ( "Закон про локалізацію"), внесення якого на розгляд в сесійний зал в першому читанні влітку нинішнього року викликало значну протидію багатьох зовнішніх і внутрішніх гравців. У той же час Наталуха очікує прийняття цього законопроєкту у другому читанні і в цілому до кінця нинішнього року разом з законопроєктом №3724 про стимули для індустріальних парків.

Серед важливих кроків в напрямку розвитку національної економіки Наталуха також наголосив на необхідності запуску експортно-кредитного агентства та заміні податку на прибуток податком на виведений капітал.

Ірина Новікова, заступниця міністра економіки України, зазначила, що її відомство націлене на масштабування досвіду державно-приватного партнерства. Як приклад успішного досвіду державно-приватного партнерства Новикова назвала концесії морських портів "Ольвія" і "Херсон", завдяки чому відбувається збільшення надходження прямих іноземних інвестицій в інфраструктуру. Найближчим часом очікується, що в концесію будуть передані сім залізничних станцій. Також Новікова анонсувала низку законодавчих ініціатив, які націлені на стимулювання інвестиційної діяльності та захист інвесторів.

Костянтин Єфименко, президент компанії Biopharma, висловив думку про те, що Україні для залучення інвестицій і переходу до інноваційної моделі розвитку слід вирішувати проблеми, повʼязані із захистом прав інвесторів, виділенням землі і підключенням до інфраструктури для промислових проєктів, амністією капіталів, зниженням вартості кредитних ресурсів , заміною податку на прибуток податком на виведений капітал, прозорою приватизацією та поліпшенням якості державного управління. Єфименко визнав, що Україна запізнилася з проведенням приватизації, проте потенціал цього інструменту, який дозволить залучити ефективних приватних власників, ще не вичерпаний.

Олексій Тимофєєв, засновник інвестиційної компанії Trident Acquisitions Corp., підкреслив, що у України відсутня стратегія розвитку національної промисловості зокрема і економіки в цілому. Парадигма дешевої робочої сили, завдяки якій теоретично можна залучити інвесторів в Україну, вже не працює, оскільки дешева робоча сила прямо суперечить концепції Індустрії 4.0 і є інструментом консервації бідності, вважає Тимофєєв.

На думку Тимофєєва, Україні необхідно робити ставку на розвиток людського капіталу та сектор машинобудування, глобальний ринок якого оцінюється в $ 2 трлн. При цьому сільське господарство, яке стало ключовою галуззю економіки України, не розвиває людський капітал, акцентував Тимофєєв, а як приклад успішного кейсу експоненційного зростання машинобудування бізнесмен назвав Туреччину. Ця країна, послідовно реалізуючи промислову політику, доєдналася до переліку світових лідерів з експорту продукції сільськогосподарського машинобудування і, стартувавши в 1990-ті з обсягу ринку машинобудування в $1 млрд, збільшила його в 20 разів.

Повна версія дискусії доступна за посиланням.

    Реклама на dsnews.ua