• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Процес декарбонізації дав "друге життя" українській металургії, — гендиректор "Метінвесту"

Глобальна тенденція по декарбонізації виробництва відкрила для українських металургів нові можливості

Юрій Риженков
Юрій Риженков
Реклама на dsnews.ua

Про це під час панельної дискусії на Міжнародному форумі "декарбонізація сталевій індустрії: виклик для України" розповів генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков, передає "ДС".

"У всіх ризиках є можливості. Це непорушна істина. І в декарбонізації точно так же. Ось приклад "Метінвесту" і наших проєктів. Якби ми не задумалися про декарбонізацію, напевно, ми б не дивилися на можливості прямого відновлення заліза або електрометалургії", — констатував Юрій Риженков.

Він пояснив, що раніше разом з ідеєю будівництва електрометалургійного заводу зазвичай відразу ж виникало питання: де потім брати дефіцитну сировину — металобрухт.

"А ось з'явилася історія з декарбонізацією, з'явилися у нас високоякісні окатиші — і виникла нова ідея... Виявилося, що в процесі декарбонізації ми можемо дати друге життя українській металургії. Одна справа підтримувати стару технологію, яка у нас була і постійно намагатися з нею жити — інше фактично в чистому полі побудувати нову сучасну технологію, яка проживе ще сотню років", — підсумував гендиректор "Метінвесту".

Нагадаємо, що проєкт групи зі створення нового електроплавильного виробництва сталі із застосуванням технології прямого відновлення заліза (DRI) запланований на перспективу 7-14 років. За задумом гаряче залізо, отримане за такою технологією, буде надходити в електросталеплавильну піч, а потім — на позапічну обробку і розливання. Вкладення в будівництво першого електросталеплавильного комплексу з двома DRI-модулями потужністю 2,5 млн т. кожен складуть як мінімум $ 3-3,5 млрд.

    Реклама на dsnews.ua