• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.2
Спецпроєкти

Саудівська Аравія не проти збільшити видобуток нафти, якщо в Росії впадуть обсяги, — ЗМІ

Саудівська Аравія дала зрозуміти західним союзникам, що готова збільшити видобуток нафти, якщо в Росії він істотно скоротиться через санкції

Саудівська Аравія не проти збільшити видобуток нафти
Саудівська Аравія не проти збільшити видобуток нафти
Реклама на dsnews.ua

Про це пише Financial Times, передає "ДС" із посиланням на УНІАН.

Видання посилається на п'ять джерел, знайомих із обговореннями питання.

Зазначається, що Саудівська Аравія чинила опір закликам Білого дому прискорити збільшення добутку нафти — незважаючи на те, що ціни торгуються вже близько 120 доларів за барель. Країна вважає, що їй необхідно тримати вільні виробничі потужності у резерві.

Побоювання щодо прямої нестачі поставок посилилися після того ухвалення ЄС чергового пакету санкцій проти Москви, що передбачає заборону на імпорт морської нафти з Росії.

"Саудівська Аравія усвідомлює ризики і те, що втрата контролю над цінами на нафту не в їх інтересах", — сказав один зі співрозмовників.

У Саудівській Аравії вважають, що хоча ринок нафти перевантажень, що сприяло зростанню цін, справжнього дефіциту поки що немає. Країна при цьому неодноразово відкидала заклики Білого дому та G7 збільшити добиток. Проте, за словами джерела, кілька візитів в останні тижні високопоставленої американської делегації, у тому числі координатора Білого дому з близькосхідної політики Бретта Макгерка та посланника Білого дому з енергетичних питань Амоса Хохштейна, допомогли покращити відносини.

"Саудівська Аравія погодилася змінити тон, щоб спробувати заспокоїти ціни в межах зближення з адміністрацією Джо Байдена. Джерело також запевнило, що зрештою вона відреагує збільшенням добутку, якщо на ринку нафти виникне криза пропозиції", — пише видання.

Крім того, збільшення виробництва, заплановане на вересень, може бути перенесене на липень і серпень, хоча це все ще вимагає схвалення ОПЕК.

Як писала "ДС", Організація країн-експортерів нафти вивчає питання зупинення участі Росії в угоді щодо збільшення обсягів видобутку "чорного золота".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua