• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Що буде з інфляцією в Україні у 2023 році: прогноз Мінекономіки

У 2023 році інфляція в Україні буде співставною з минулорічною, коли вона сягнула 26,6%: чекати на уповільнення зростання споживчих цін не варто

Інфляція в Україні
У 2023 році інфляція в Україні буде співставною з минулорічною / pexels
Реклама на dsnews.ua

Такий прогноз міститься в огляді інфляції Міністерства економіки за 2022 рік, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Варто очікувати, що на початку 2023 року в разі відсутності нових потужних викликів, від яких не гарантована країна під час повномасштабної війни, загальна динаміка внутрішніх цін залишатиметься у сформованому руслі помірного зростання", — вважають у міністерстві.

За прогнозом Мінекономіки, далі, за збереження надвисокого рівня витрат на війну та забезпечення соціальних умов, потребуватиметься відповідний рівень забезпечення коштами.

Крім того, наслідки російських атак на енергетичну інфраструктуру, що відбувалися впродовж останніх місяців, та посилення заміщення коштовним імпортом певних втрат пропозиції товарів на внутрішньому ринку (через руйнацію виробництва та логістики), унеможливлюватимуть зниження цін (крім, можливо, сезонних влітку).

"Натомість, вірогідно, прискорене зростання цін, ризик якого зберігатиметься, увесь час, поки триває повномасштабна війна, стримуватиметься внаслідок подальшої успішної адаптації економіки та населення до умов війни, що триває. Відтак інфляція 2023 року, ймовірно, буде співставною за темпами з минулорічною", — кажуть у Мінекономіки

У 2022 році споживчі ціни зросли на 26,6%, що менше за прогнози уряду, НБУ та міжнародних організацій.

Як писала "ДС", у Національному банку України вважають, що у 2023 році інфляція сповільниться до 18,7%, а реальний ВВП зросте лише маржинально – на 0,3%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua