• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

ЗМІ повідомили, що "Приват" встановив ліміт на переказ із картки на картку не більше 29 999 грн на місяць: у банку заперечують

Приватбанк стимулює українців знімати гроші з карток та носити з собою готівку: встановлено ліміт для переказу з картки на картку в сумі не більше 29 999 грн на місяць

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання Суд.ua, передає "ДС".

Державний банк України Приватбанк закликає українців повернутися у 90-ті роки та носити із собою сумки з готівкою. Інакше пояснити рішення, про яке йтиметься нижче, не можна.

Як відомо, для стабілізації банківської системи під час війни було ухвалено рішення всіляко стимулювати громадян масово не знімати готівку зі своїх карток.

Також президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв про необхідність "увімкнути" економіку навіть у цей складний період.

Однак тепер ПриватБанк розвернувся в інший бік.

Так, переказати свої кошти на картку іншого банку українці можуть лише у сумі 29 999 грн. При цьому ця сума розрахована на місяць.

"Якщо одна сторона не є клієнтом банку (карта іншого банку), то максимальна сума переказу – екв. 29 999 грн", — зазначається на сайті Приватбанку.

У зв'язку з чим було ухвалено таке рішення і чи було керівництвом Приватбанку проведено аналіз, як це позначиться на тій же торгівлі, яка зараз здійснюється онлайн — невідомо.

Ще цікавіше — як бути волонтерам, яким терміново необхідно закупити ті чи інші товари в іншій області. Ймовірно, Приватбанк пропонує їм зняти готівку та їхати своїм ходом в іншу область України за таким товаром.

Відкритим залишається питання розрахунків для тих громадян України, які переїхали із зони бойових дій.

Також неясно, як бути українським біженцям, які тепер не зможуть отримати кошти від родичів та розплатитись за кордоном.

Національний банк України наразі не надавав своєї оцінки такого рішення Приватбанку.

Пізніше ситуацію прокоментував речник Приватбанку Олег Серга.

"Щодо переказів на картки інших банків ПриватБанк не вводив жодних обмежень. Але таке обмеження до 30 тисяч гривень за одну транзакцію діє за правилами міжнародних платіжних систем. Тобто транзакції на картки інших банків можна проводити без обмежень, але в рамках загальних обмежень платіжних систем. У нас сьогодні були технічні паузи у зв'язку з перезавантаженням процесингу, можливо, пов'язано з цим", — зазначив він.

Нагадаємо, у березні Приватбанк в умовах воєнного стану продовжив дію всіх платіжних карток на 180 днів – у разі закінчення терміну дії картки, замінювати її не треба.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua