• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Тисяча робочих МГЗ мітингує під судом в Миколаєві — вимагають зупинити рейдерів

Близько тисячі робочих Миколаївського глиноземного заводу мітингують під Апеляційним судом. Від його рішення залежить чи буде у них робота або МГЗ виявиться на межі закриття

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє РБК-Україна.

Суд продовжив розгляд скарги юристів заводу на рішення за позовом громадської організації "Стоп шлам", яка вимагає стягнути з МГЗ більше 9,2 млрд грн. за нібито екологічні порушення. При цьому в якості доказу використовується психологічна експертиза про завдання "моральної шкоди" 1279 членам цієї організації.

Правда на сам мітинг з боку "Стоп Шлам" прийшло всього близько 30 татуйованих молодих людей, які навіть не змогли пояснити свої вимоги та де знаходиться МГЗ.

"Стягнення такої суми в 9 мільярдів — це фактично смерть заводу! Без роботи і грошей на життя залишиться 10 тисяч осіб — працівники, члени їх сімей. Псевдоекологи й активісти з Києва, яких вони найняли, ставлять під загрозу одне з останніх працюючих промислових підприємств Миколаївщини, яке одних тільки податків платить понад 500 млн в рік. Вони покричать і поїдуть до Києва, а людям де працювати?! ", — говорить Олексій Медвідь, голова профспілки МГЗ.

На заводі це називають спланованою рейдерською атакою за участю підконтрольних рейдерам "активістів", "екологів", експертів, які видали "потрібну" експертизу, і суду, які просто ігнорують закон і здоровий глузд.

"У суді першої інстанції ми надали докази того, що в якості потерпілих вказані неіснуючі люди, але ці докази проігноровані суддею, ми показали акти екологічних перевірок, які також не взяті до уваги. Уже навіть Мін'юст назвав експертизу незаконною! Але перша інстанція була глуха і сліпа, тепер сподіваємося на апеляцію", — заявила Оксана Карпенко, начальник юрвідділу МГЗ.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що "реальна мета нападу — отримати великий грошовий куш", а від висновків експертів "очі вилазять на лоб". Адже вони встановили рекордний розмір шкоди навіть без розмов з умовними "постраждалими", просто на підставі роздруківок з Інтернету.

"Якщо екорейдери доб'ються свого, то це буде означати арешт всього майна підприємства, в тому числі грошових коштів заводу. З огляду на величезний розмір суми, стане неможливою виплата заробітної плати працівникам, а виробництво виявиться під загрозою зупинки", — додала Оксана Карпенко.

    Реклама на dsnews.ua