• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У 2022 році на національного авіаперевізника можуть виділити з бюджету 1 млрд гривень

Кабінет міністрів у проєкті державного бюджету на 2022 рік до другого читання заклав 1 млрд гривень на поповнення статутного капіталу АТ "Українські національні авіалінії"

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить законопроєкт №6000, оприлюднений на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

У проєкті державного бюджету України на 2022 рік зафіксовано курс гривні до долара на рівні 28,6 грн/долар. Таким чином, "Українські національні авіалінії" отримають близько 35 млн доларів. Водночас вартість одного літака Boeing 737 починається від 50 млн доларів.

Президент України Володимир Зеленський у своєму посланні до Верховної Ради 1 грудня заявив, що перший рейс національного перевізника відбудеться в 2022 році.

"До 2025-го буде повністю сформовано флот компанії — не менше 20 суден. Будуть відкриті регулярні рейси як всередині, так і ззовні", — сказав він.

Крім того, він зазначив, що українського перевізника мають бачити не тільки в Україні, а й в усьому світі.

"І цьому дуже допоможе угода про відкрите небо, авіаційний безвіз, який ми нарешті підписали з Європейським Союзом. Тому UNA обов‘язково приземлиться в ЄС. І такі великі плани справді окриляють", — додав президент.

Нагадаємо, глава держави Володимир Зеленський заявив про створення національного українського перевізника за участю європейської авіабудівної компанії Airbus.

Міністерство інфраструктури та Airbus підписали меморандум про взаєморозуміння щодо національного авіаперевізника, який передбачає закупівлю 20 літаків компанії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua