• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Мінфіні сказали, коли чекають транш від МВФ

Переговори між Україною та Міжнародним валютним фондом тривають і новий транш може бути виділений у вересні поточного року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю виданню LB.ua, передає "ДС".

За словами глави Мінфіну, завершення переговорів у вересні, яке раніше спрогнозував радник президента Олег Устенко, цілком реально.

"Це хороший варіант, до якого ми йдемо. Поки є прогрес, і я хочу бути в даному випадку оптимістом", — сказав Марченко.

Міністр також зазначив, що дефіцит держбюджету в 2022 році узгоджений з представниками місії МВФ.

"Коли ми підписали меморандум, ми дали згоду на те, що в 2022 році у нас дефіцит буде 3,5%. Ми вже підготували бюджетну декларацію, де вже фігурує дефіцит в 3,5%. І звичайно, якби у нас були диверсифіковані джерела покриття дефіциту, то можна було б ставити питання про більший дефіцит. Звичайно Мінфін в принципі зацікавлений в тому, щоб він був нижче. Але різке звуження дефіциту неадекватно існуючій реальності в умовах кризи", — пояснив він.

Як писала "ДС", 12 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що Україні "вже некомфортно" без траншів МВФ.

Глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що Україна може розраховувати на два транші МВФ, враховуючи більш тривалий процес переговорів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua