• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У НАБУ спростували закриття справи "Роттердам+"

Реклама на dsnews.ua

Кримінальне провадження про нанесення державі збитків у зв'язку з застосуванням методики визначення вартості вугілля в якості палива для ТЕЦ "Роттердам+" не закрито і розслідування знаходиться на остаточній стадії

Про це йдеться в повідомленні Національного антикорупційного бюро, передає "ДС".

"Інформація про нібито закриття справи «Роттердам+» та відсутність експертизи, яка б підтверджувала розмір завданих державі збитків, не відповідає дійсності. Розслідування за підозрою службових осіб НКРЕКП та представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів — на завершальній стадії", — йдеться в повідомленні.

У НАБУ розповіли про результати експертиз, згідно з якими, за першу половину періоду дії формули «Роттердам+» (перша половина 2016 — 2017 роки) протиправні дії підозрюваних завдали 18 млрд грн збитків. А економічні наслідки всього періоду дії формули (2016 — липень 2019) оцінено у 39 млрд грн.

Відзначається, що вже проведені всі необхідні слідчі (процесуальні) дії для встановлення обставин зловживання. Також були направлені запити іноземних юрисдикцій, незважаючи на здійснення фінансових операцій з кредитними зобовʼязаннями та цінними паперами групи компаній на міжнародному фінансовому ринку.

У той же час, на період отримання матеріалів з міжнародним запитам прокурор 3 серпня 2020 прийняв рішення зупинити досудове розслідування у звʼязку з термінами їх надання.

Нагадаємо, 8 серпня 2020 р. закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017 р. Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 р. НАБУ зобовʼязане було завершити розслідування, а САП передати справу в суд або закрити справу за відсутністю складу злочину.

Раніше повідомлялося, що за інформацією адвокатів з боку захисту, НАБУ за 3,5 роки не вдалося отримати жодної експертизи, що підтверджує нанесення збитків формулою "Роттердам+".

При цьому сторона захисту надала висновки чотирьох українських державних та міжнародних дослідних інститутів, які підтвердили відсутність будь-яких збитків або необґрунтованого отримання прибутку від дії формули.

    Реклама на dsnews.ua