• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Раді запропонували реструктуризувати валютні кредити

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував прийняти законопроєкт №4475 про внесення змін до закону "Про споживче кредитування" щодо реструктуризації кредитів, узятих в іноземній валюті під заставу житла

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби парламенту за підсумками засідання Комітету, яке проходило в онлайн-форматі, передає "ДС".

"Це питання намагалися вирішити кілька скликань Верховної Ради і ми сьогодні приречені на те, щоб поставити у ньому крапку і зробити це з максимальним врахуванням інтересів банківської системи і людей… Ми розуміємо, що компроміс цей буде болісним для всіх", — сказав глава Комітету Данило Гетманцев.

Законопроєкт передбачає конвертацію в гривню валютних зобовʼязань та зміни процентної ставки і терміну погашення кредиту. Днем реструктуризації буде дата вступу в силу даного законопроєкту. У той же час кредиторам буде надано додатково 30 днів для проведення всіх необхідних обчислень.

Нардепи пропонують автоматичну досудову процедуру, коли реструктуризація відбувається після подачі заяви.

Для доопрацювання документа до другого читання пропонується здійснювати реструктуризацію по курсу, який розраховується як середнє значення між офіційним курсом відповідної валюти на день укладення договору, і курсом, встановленим на день проведення реструктуризації. Також пропонується врегулювати ситуацію з раніше прийнятими судовими рішеннями про примусове стягнення майна, яке виступало забезпеченням валютного кредиту.

Гетманцев також зазначив, що законопроєкт стосується сумлінних клієнтів, які обслуговували кредит до стрибка курсу в 2014 році, виплатили по ньому чималі кошти і мають тільки одне житло.

«Ми не пропонуємо звільнити їх від сплати по кредиту. Ми вважаємо, що правильно буде, якщо вони виплатять відсотки за кредитами, але відсоток цей буде розумним – перерахований виходячи з середнього курсу. Виплачені пені і штрафи будуть зараховані в тіло кредиту», — сказав він.

Представники Національного банку та Асоціації банків України повідомили, що не підтримують законопроєкт, оскільки він порушує принципи свободи договору і рівності сторін. Представники банків висловилися за реструктуризацію боргів за умовами Кодексу про банкрутство.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua