• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Україна не збирається припиняти роботу "зернового коридору", – Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури України відреагувало на вихід Росії із "зернової угоди", підкресливши, що Україна продовжить роботу "коридору"

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сторінці відомства у Facebook, передає "ДС".

"Хочемо наголосити, що реалізація "Ініціативи" має виключно гуманітарний характер. Саме тому українська сторона не зупинила коридор, навіть незважаючи на російські атаки 23 липня (наступного дня після підписання "Ініціативи"), 23 вересня – на порт "Одеса", а також нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру, які знеструмили портову інфраструктуру", – йдеться у заяві міністерства.

За даними Мінінфраструктури, з 1 серпня, з моменту виходу з українського порту "Одеса" першого судна, було експортовано понад 9 мільйонів тонн продовольства, з них понад 5 мільйонів тонн – до країн Африки та Азії. У рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

"Водночас наголошуємо, що Україна залишається надійним партнером для цивілізованого світу і готова продовжувати оперативно збирати та відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки", – додали у міністерстві.

Нагадаємо, Росія оголосила про призупинення своєї участі у реалізації "зернової угоди" нібито через "теракт" у Севастопольській бухті.

Міністерство закордонних справ України розглядає цю заяву, як втілення курсу Москви на дестабілізацію глобальної продовольчої безпеки під надуманим приводом останніх подій в Севастополі.

Президент України Володимир Зеленський закликав виключити Росію з "Великої двадцятки".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua