• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Зеленський закликав виключити Росію з "Великої двадцятки" (ВІДЕО)

Зупиненням роботи "зернової угоди" Російська Федерація намагається спровокувати глобальний голод, тому її необхідно виключити з G20

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це президент України Володимир Зеленський сказав у своєму вечірньому відеозверненні, передає "ДС".

"Як Росія може бути серед інших у G20, якщо вона свідомо працює на голод на кількох континентах? Це нонсенс. Росії не місце у "двадцятці", — наголосив президент України.

За його словами, заява Росії про призупинення участі в зерновій угоді була очікуваною, і це не сьогоднішнє рішення, оскільки Москва почала загострювати продовольчу кризу ще у вересні.

"З вересня і до сьогодні у зерновому коридорі накопичилося вже 176 суден, які не можуть пройти своїм маршрутом. Це продовольство для більш ніж семи мільйонів споживачів. Деякі зерновози очікують вже більше трьох тижнів", — зазначив Зеленський.

Він наголосив, що через чергове загострення можуть постраждати Алжир, Єгипет, Ємен, Бангладеш, В'єтнам та інші країни.

"Чому це якась купка осіб десь у Кремлі може вирішувати, чи буде їжа на столах у людей у Єгипті чи в Бангладеш? Зараз потрібна жорстка міжнародна реакція як на рівні ООН, так і на інших рівнях, у тому числі і на рівні "Великої двадцятки". Україна була і може бути й надалі одним з гарантів глобальної продовольчої безпеки. Російські терор та шантаж мають програти. Людство має перемогти", — додав Зеленський.

Нагадаємо, Росія оголосила про призупинення своєї участі у реалізації "зернової угоди" нібито через "теракт" у Севастопольській бухті.

Міністерство закордонних справ України розглядає цю заяву, як втілення курсу Москви на дестабілізацію глобальної продовольчої безпеки під надуманим приводом останніх подій в Севастополі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua