• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Україна погодилася забезпечувати світову продовольчу безпеку

Україна приєдналася до Дорожньої карти із забезпечення глобальної продовольчої безпеки, випущеної за результатами міністерської зустрічі в ООН 18 травня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства аграрної політики та продовольства, передає "ДС".

Міністр аграрної політики Микола Сольський у своєму зверненні до міністрів акцентував увагу на тому, що для світової продовольчої безпеки надзвичайно важливим та першочерговим завданням є припинення війни Росії проти України та розблокування експорту української сільськогосподарської продукції. А також наголосив, що для українських фермерів сьогодні вирішується майбутнє трьох урожаїв та, в принципі, їх подальша робота.

Він наголосив, що продовольча ситуація все загострюватиметься. Кожна держава світу вже почала платити ціну за російську агресію в Україні через дефіцит зерна та інфляцію. Так, у зв'язку з війною в Україні світові ціни на пшеницю та кукурудзу вже зросли більш як на 20%. Це, у свою чергу, спричинило підвищення цін на базові продукти харчування по всьому світу. Все це критично для країн Азії та Африки, які імпортували зерно в основному з України, і громадяни яких витрачають на продукти харчування понад 40% своїх загальних витрат.

"Прогнози впливу війни на світову продовольчу безпеку, в тому числі прогноз FAO, необхідно коригувати на вказані вище реалії в бік погіршення. Для того щоб не допустити масового голоду, сьогодні критично важливо розблокувати експорт української сільськогосподарської продукції", – переконаний міністр.

Крім того, під час зустрічі держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про нову продовольчу допомогу Україні у розмірі $215 млн.

Як писала "ДС", Росія заблокувала українські порти в Чорному морі і не дозволяє експортувати зерно, що може призвести до недоїдання та голоду мільйонів людей.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що війна в Україні може спричинити масовий голод у світі та крах глобальної продовольчої системи. В Організації закликали докласти максимум зусиль, щоб цього не допустити.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua