• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

У Києві відбулася "Митна платформа: Україна-ЄС 2022", присвячена запуску "митного безвізу"

У Києві 5 жовтня відбулося перше засідання "Митної платформи: Україна-ЄС 2022", яке було присвячене початку дії Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS, "митний безвіз"), а також євроінтеграції та безпеці в умовах російської збройної агресії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Державна митна служба.

Представники парламенту, Міністерства фінансів України, Державної митної служби України, міжнародних організацій та бізнесу, єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні презентували перші результати приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, яка надає нові можливості для роботи бізнесу. 

Під час першої дискусійної панелі Міністр фінансів України Сергій Марченко та голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформували про український досвід трансформації митниці та приєднання до міжнародних конвенцій в умовах дії воєнного стану.

Учасники обговорили також питання приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту в контексті перспективи вступу України до ЄС.

Заступник Голови Державної митної служби Владислав Суворов відзначив, що саме запит бізнесу був показовим для європейців під час оцінювання готовності України до приєднання до Конвенції.

Зі свого боку, заступник голови Представництва Євросоюзу в Україні Ремі Дюфло зазначив, що приєднання до "митного безвізу" с 1 жовтня цього року є "ключовим для сприяння торгівлі між ЄС та Україною та збільшення її обсягу".

Окрема панель, за участі представників бізнес-спільноти, директора Департаменту митної політики Мінфіну Олександра Москаленка та директора Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Сергія Демченка, була присвячена практиці використання процедури спільного транзиту (NCTS).

Представник Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM) Вітяніс Алішаускас інформував про основні тенденції сучасного митного законодавства ЄС.

"Митне законодавство ЄС відображає нову економічну реальність, а також нову роль і місію митної служби. Воно трансформувало роль митних органів, надаючи їм роль у ланцюгу поставок, моніторингу і перетворюючи їх на каталізатор для конкурентоспроможності країн та компаній. Сприяння законній торгівлі вимагає простих, швидких і стандартних митних процедур і процесів. Метою нового Митного кодексу ЄС було спростити митне законодавство, дозволити використання сучасних інструментів та технологій. Процедура спільного транзиту та використання NCTS є прикладом впровадження цієї нової ролі митниці", — зазначив Вітяніс Алішаускас.

Спікери подякували міжнародним партнерам, які допомагали на цьому шляху, зокрема проєкту EU4PFM, Команді підтримки реформ Мінфіну та іншим. Особливу вдячність висловили представникам DG TAXUD за плідну співпрацю та підтримку.

    Реклама на dsnews.ua