• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Мінагрополітики розповіли, як збираються рятувати врожай зерна цього року

У Міністерстві аграрної політики та продовольства заявили, що працюють над організацією тимчасового зберігання зерна

Мінагрополітики працює над організацією тимчасового зберігання зерна
Виникає питання зберігання урожаю цього року / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник міністра аграрної політики Маркіян Дмитрасевич, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Він наголосив, що аграріям потрібно вивезти, продати, експортувати своє зерно, щоб мати кошти для наступних посівних і збиральних компаній.

"У нас вже дуже багато накопичилося зерна, понад 20 млн тонн. Виникає питання складування, зберігання урожаю цього року. Вже через місяць в нас почнуться жнива і потрібно буде зберігати зерно. Ми над цим активно працюємо і докладаємо зусиль для того, щоб організувати, зокрема, полегшене, тимчасове зберігання зерна, щоб у нас не було дефіциту обсягів зберігання", — зазначив Дмитрасевич.

За його словами, країни Північної Африки та Азії, які зараз мають накопичені запаси продовольства, вже відчувають підвищення цін. Також з цим вже стикнулися країни ЄС.

"Другий аспект – це міжнародний. Відомо, що Україна тим чи іншим чином годує у світі близько 400 млн людей. Це насамперед країни Північної Африки та Азії, які зараз мають накопичені запаси продовольства. У найбідніших країнах після вичерпання їхніх запасів – це, мабуть, місяць-два – ситуація зможе стати критичною і може викликати такі наслідки як міграція", – вважає заступник міністра.

Водночас Маркіян Дмитрасевич скептично ставиться до обіцянок Росії надати гуманітарний коридор для іноземних цивільних суден.

"Як ООН, так і цілому світі треба звертати на це увагу і докладати якомога більше зусиль для забезпечення нашої перемоги над Росією. Оскільки складно повірити в те, що вони (Росія – ред.) пропустять судна в Чорне море. Будуть проблеми з вартістю фрахту і страхування таких суден з огляду на ситуацію, що ми маємо в Чорному морі", – каже посадовець.

Як писала "ДС", Туреччина домовилася з Києвом про купівлю українського зерна на 25% дешевше, проте постає питання його безпечного транспортування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua