• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Міненерго допустили запуск "Північного потоку-2" до проходження сертифікації

Європа під тиском Росії може схвалити запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Олена Зеркаль
Олена Зеркаль / Пресслужба форуму "Україна.30"
Реклама на dsnews.ua

Про це радник міністра енергетики України Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Такий ризик існує. Якщо не будуть запропоновані інші варіанти вирішення цієї кризи, може бути, і ризикне",- сказала вона, відповідаючи на питання про можливість схвалення Європою запуску "Північного потоку-2" без сертифікації.

Зеркаль нагадала, що в кінці наступного тижня повинна пройти зустріч лідерів G20. До порядку включено питання подолання енергетичної кризи.

"Росія завжди користується кризовими ситуаціями. І цей рerfect storm (ідеальний шторм, — "ДС"), який зараз ми бачимо, використаний (президентом РФ Володимиром, — "ДС") Путіним дуже добре", — додала представник Міненерго.

За її словами, за перше півріччя поточного року "Газпром" заробив понад 10 млрд. Зеркаль допустила, що в другому півріччі російський газовий монополіст запрацює "якісь цифри, які неможливо уявити.

Нагадаємо, співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Норберт Вальтер-Бор'янс висловився за якнайшвидше введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Його позиція розходиться з думкою можливих партнерів по коаліції — партії "Зелені".

Раніше співголова партії "Зелених" Німеччини Анналена Бербок звинуватила Росію в "шантажі" у зв'язку з високими цінами на енергоносії по всій Європі, заявивши, що Москва намагається використати Німеччину для запуску газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомляла "ДС", Соціал-демократична партія Німеччини, "Зелені" та Вільна демократична партія хочуть обійти спірну тему газопроводу "Північний потік-2" в переговорах по формуванню урядової коаліції після недавніх парламентських виборів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua