• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Німецькі партії хочуть обійти при формуванні коаліції тему "Північного потоку-2", — Spiegel

Соціал-демократична партія Німеччини, "Зелені" та Вільна демократична партія хочуть обійти спірну тематику газопроводу "Північний потік-2" у переговорах щодо формування урядової коаліції після нещодавніх парламентських виборів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі журналу Spiegel із посиланням на джерела в колах переговорів, передає "ДС".

Тема є потенційною причиною для суперечностей на переговорах. СДПН виступає за доведення будівництва до кінця, "Зелені" та "вільні демократи" — противники газопроводу.

За інформацією видання, щоб не сваритися і увійти в уряд, у коаліційному договорі не планується перешкоджати отриманню вже добудованим "Північним потоком-2" ліцензії на використання, однак планують закріпити формулювання, які перешкоджатимуть будівництву нових газопроводів. Це можна виправдати посиланням на незалежність постачання енергії в Німеччині та бажаний кліматичний нейтралітет.

Крім цього, учасники переговорів можуть внести до договору положення про мінімальний дозволений рівень заповнення газових сховищ. Видання зазначає, що цього літа сховища в Німеччині були заповнені недостатньо, що стало однією з причин високих цін на газ.

Нагадаємо, три партії ведуть переговори про формування уряду за підсумками парламентських виборів у Німеччині, які відбулися 26 вересня.

Як писала "ДС", 10 вересня, російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершене. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua