• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Переможці виборів у Німеччині виступають за швидкий запуск "Північного потоку-2"

Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Норберт Вальтер-Бор’янс висловився за якнайшвидше введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Його позиція розходиться з думкою можливих партнерів по коаліції – партії "Зелені"

Реклама на dsnews.ua

Свою позицію політик висловив в інтерв'ю виданню Augsburger Allgemeine, передає "ДС".

"На мій погляд, незалежність забезпечується не розривом зв'язків з іншими, а наявністю якомога більшої кількості зв'язків з якомога більшою кількістю партнерів. На жаль, ви рідко можете вибирати постачальників, виходячи з їхніх симпатій до політичної системи, те ж саме і з нафтою", — сказав Вальтер-Бор'янс, відповідаючи на питання про те, що "зелені" не хочуть піддаватися на шантаж російського президента Володимира Путіна і не хочуть швидко давати схвалення на запуск "Північного потоку-2".

При цьому Вальтер-Бор'янс зазначив, що Німеччина прихильна дотриманню основних стандартів, а також бере участь в європейських економічних санкціях.

"Однак в даному випадку мова йде не про торгівлю, а про інфраструктуру, яка допоможе нам здійснити перехід нашої високорозвиненої країни до кліматичної нейтральності. Разом з тим, звичайно, ми повинні швидко розширювати використання відновлюваних джерел енергії", — додав співголова СДПН.

За його словами, поточне зростання цін на газ і паливо має три дуже різні причини. Податок на викиди CO2 має найменшу частку. Ефект надолужування після пандемії короновірусу вносить більш вирішальний внесок.

Водночас він визнав, що "прямо зараз російська політика поставок призводить до зростання витрат на енергію".

Як писала "ДС", кандидат у канцлери ФРН від консервативного блоку Армін Лашет обіцяв зупинити "Північний потік-2" у разі порушень з боку РФ. Політик підкреслив важливість "геополітичних гарантій того, що Україна не постраждає" внаслідок запуску газогону.

Співголова партії "Зелених" Німеччини Анналена Бербок звинуватила Росію в "шантажі" у зв'язку з високими цінами на енергоносії по всій Європі, заявивши, що Москва намагається використати Німеччину для запуску газопроводу "Північний потік-2".

Раніше повідомлялось, що Соціал-демократична партія Німеччини, "Зелені" та Вільна демократична партія хочуть обійти спірну тематику газопроводу "Північний потік-2" у переговорах щодо формування урядової коаліції після нещодавніх парламентських виборів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua