• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Міненерго не вірять в повноцінний запуск "Північного потоку-2" з 1 жовтня

Російський магістральний газопровід "Північний потік-2" не почне повноцінну роботу 1 жовтня як про це заявляють представники російського монополіста "Газпром"

Пресслужба форуму "Україна.30"
Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму Facebook написала радник міністра енергетики Лана Зеркаль, передає "ДС".

"Ця версія, яка дуже подобається російським можновладцям та розкручується у ЗМІ, є далекою від реальності. Так само як і позиція "Газпрому", який продовжує вдавати, що європейські правила до нього не застосовуються, попри рішення німецького регулятора та суду. При цьому запуск "Північного потоку-2" неможливий без сертифікації Nord Stream 2 AG як незалежного оператора газотранспортної системи. І усі спекуляції на кшталт "запустимо вже" не мають ніякого сенсу", — підкреслила вона.

Зеркаль нагадала, що 11 червня компанія-оператор газопроводу "Nord Stream 2 AG" на запит BNetzA (німецького регулятора) подала документи на сертифікацію компанії в якості незалежного оператора в попередньому порядку. Тільки 13 вересня в BNetzA заявили, що заявка на сертифікацію завершена.

"Починаючи з 8 вересня, у BNetzA є чотири місяці для розгляду заявки та підготовки звіту (до 8 січня 2022 року). Далі німецький регулятор передає його Єврокомісії, що передбачено зміненою Директивою про газ. Європейська комісія має два місяці для власного висновку і ще додатково два місяці, якщо це знадобиться. Початок роботи "Північного потоку-2" без дозволів призведе до застосування санкцій до нього", — пояснила вона.

За словами радника міністра, "Північний потік-2" має пройти внутрішню перевірку на попереднє введення в експлуатацію. Тривалість цього етапу — до трьох місяців.

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua