• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Газпром" заявив про повне завершення будівництва "Північного потоку-2"

Будівництво російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено

"Північний потік-2"
"Північний потік-2" / gazprom.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава російського монополіста "Газпром" Олексій Міллер, передає "ДС" з посиланням на Twitter-сторінку компанії.

6 вересня будівельники завершили зварювання останньої труби другої нитки. Останнім етапом будівництва залишалося зʼєднання секції газопроводу, що йде від берега Німеччини, з датської секцією.

Пізніше Bloomberg повідомив, що "Газпром" планує почати поставки газу до Німеччини по першій нитці "Північного потоку-2" вже з 1 жовтня. Міллер говорив, що перші поставки можуть початися до кінця цього року.

Як писала "ДС", під час візиту в США президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2" (Nord Stream 2). Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва газопроводу Nord Stream, опублікувавши спільну декларацію з певними обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua