• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Раді пропонують ввести штрафи до 12 млн грн за незаконне будівництво

Верховна Рада готується розглянути у другому читанні законопроєкт №5655 про реформу містобудування, який, серед іншого, передбачає високі штрафи за порушення у будівельній сфері – до 950 прожиткових мінімумів і більше

Реклама на dsnews.ua

За словами народної депутатки, співавторки законопроєкту та голови Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування Олени Шуляк, штрафні санкції передбачаються для об’єктів усіх класів наслідків, проте найвищими вони будуть для замовників будівництва класу СС2 та СС3.  

"В рамках Єдиної електронної системи в будівництві, робота якої запроваджується з реформою на постійній основі, обманути закон не вдасться. Але ми все одно хочемо перестрахуватися штрафами. Важливо розуміти, що переконливі суми ми передбачили якраз для об’єктів класу наслідків СС2 і СС3. Тобто, для тих, хто будує магазини, БЦ, ТЦ, багатоквартирні будинки, ЖК і т.д.. Штрафи ж для будинків чи невеликих об’єктів, які зводять фізичні особи, у порівнянні з іншими, будуть адекватними", — наголосила Олена Шуляк. 

Недоброчесних замовників штрафуватимуть на 370-400 прожиткових мінімумів (для СС2) і від 900 до 950 прожиткових мінімумів (для СС3) відповідно. Також вводиться класифікація штрафів. Залежно від тяжкості порушення, штрафи множитимуть у 2,3 чи 5 разів. 

Замовник будівництва класу СС3, який проводить незаконні роботи на пам’ятці архітектури, буде змушений сплатити штраф у 5-кратному розмірі, що становить майже 12 млн гривень.

Паралельно для порушників готують і кримінальну відповідальність. За це відповідатиме законопроєкт №5877 про посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності. Зокрема, значно посилюється відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та самочинне будівництво. 

А за незаконне будівництво, що створило небезпеку чи призвело до тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі чи масового захворювання населення, пропонується карати позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. 

Нагадаємо, в основі реформи містобудування лежить законопроєкт №5655 про механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції. 

    Реклама на dsnews.ua