• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В Україні почали використовувати віртуальний реверс газу з Молдови

Українські трейдери використовують віртуальний реверс на кордоні з Молдовою для імпорту газу з наступним закачуванням у підземні газові сховища на території нашої країни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ТОВ "Оператор ГТС України".

"Українські замовники послуг із транспортування газу слідом за іноземними колегами здійснюють імпорт газу із країн Європи через Молдову з подальшим закачуванням газу до українських підземних газових сховищ", — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що у січні Уряд Молдови схвалив рішення про необхідні зміни в законодавстві, які відкрили можливість усім компаніям скористатися послугою backhaul (віртуальний реверс) у точках з'єднання з Україною. Цей крок розблокував імпорт газу в Україну з південного напрямку через Трансбалканський маршрут.

Суть віртуального реверсу полягає в оптимізації транспортної роботи операторів ГТС, зокрема за наявності попиту на транспортування через кордон в обох напрямках. У такому разі оператори здійснюють фізичне транспортування лише в одному напрямку, а в іншому – газ транспортується з використанням віртуального реверсу. Тоді паливо фізично не переміщається через кордон, а сторони здійснюють взаємозалік.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua