• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Від зерна до дронів. Зеленський представив світу ключові галузі для відновлення України

Україна бачить своїм пріоритетом розвиток агропотенціалу, зеленої енергетики і зеленої металургії, виробництво снарядів і дронів, а також масштабне будівництво

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це під час онлайн-виступу на Лондонській конференції відновлення України (Ukraine Recovery Conference) сказав президент України Володимир Зеленський, повідомляє DSnews.ua.

"Розвиток зеленої енергетики гарантує стабільність. Україна може бути і буде одним з голових постачальників чисто ї електрики і зеленого водню до Європи. Потенціал лише цієї галузі близько $400 млрд", — наголосив глава держави.

За його словами, зелена трансформація енергетики стимулює й зелену металургію.

"Завдяки ресурсам і промисловим традиціям Україна стане центром зеленої металургії. Ми також маємо поклади таких критичних мінералів, як літій", — сказав Зеленський.

Президент розраховує на співпрацю і обмін досвідом з партнерами у багатьох інших сферах: від виробництва бойових дронів до снарядів звичайної артилерії, від повітряного щита на цілі регіони або всю країну до укриттів в кожній школі, від інфраструктури, яка захищатиме навіть від "шахідів", до кіберпростору, що зберігає стійкість навіть в умовах постійних кібератак.

 "В Україні — найбільше джерело економічного виробничого і технологічного зростання Європи за десятки-десятки років", — підсумував Зеленський.

Нагадаємо, що Ukraine Recovery Conference в Лондоні триватиме два дні. Україна представляє план відновлення в надії залучити іноземних інвесторів. Серед основних тем — інфраструктурне відновлення, економічні реформи, розвиток людського капіталу, відбудова та повоєнна стратегію розвитку енергетики, механізми страхування приватних інвестицій, розвиток технологічного сектору.

Перший захід такого масштабу відбувся майже рік тому, 4-5 липня 2022 р., у швейцарському місті Лугано. Тоді Україна презентувала міжнародним партнерам план 10-річного відновлення на $750 млрд, однак з його реалізацією виникли проблеми

Редактор: Алекса Швець
    Реклама на dsnews.ua