• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Виставка "Агро-2021". Сільгосптехніка "відривається" від землі і підкорює небо (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Найбільший аграрний захід України помітно "схуд" в порівнянні з минулими роками. Але різноманітна сільгосптехніка на ньому, як і раніше, домінує, і в цьому році в очі особливо впадала велика кількість дронів

фото автора
Виставка "Агро-2011"
Реклама на dsnews.ua

Аграрний сектор сьогодні — основа економіки України, так що Міжнародна агропромислова виставка, яка проходить традиційно на ВДНГ, кожен раз стає масштабною подією, яка збирає гостей та фахівців з усієї країни. Цього року "Агро-2021" проходить вже в 33 раз, вона зібрала 1000 учасників з п'яти країн, які розташувалися на 33600 кв. м виставкової площі.

фото автора з виставки "Агро-2021"
На виставці

Але візуально порівняно з минулими роками виставка помітно "схудла": експозиція займає менше місця, багато постійних в минулому учасників на цей раз або взагалі не приїхали, або обмежилися дуже скромними стендами.

фото автора
різноманітна сільгосптехніка

Втім, на "Агро-2021" залишилося дуже багато різноманітної сільськогосподарської техніки. Хоча і тут помітно, що українські виробники стали проявляти меншу активність. Втім, і зарубіжні компанії дещо скоротили свої експозиції. Але в будь-якому випадку техніка для обробки землі все одно безумовно домінує, забезпечуючи видовищність всьому заходу.

фото трактора
Найбільшим виявився вибір тракторів

Найбільшим був вибір тракторів — близько сотні моделей, помітно менше — вантажівок і комбайнів, близько 20 і 30 моделей відповідно.

Реклама на dsnews.ua
фото комбайна
Комбайни намагалися не відставати

Ну і, звичайно, кілька сотень найменувань різного підвісного та причіпного обладнання — сівалок, плугів, апаратів для внесення добрив, комбінованих апаратів і багато чого ще.

фото агрегату для внесення підгодівлі в грунт
Агрегат для внесення підгодівлі в грунт
фотографія причіпної техніки
різна причіпна сільгосптехніка

Було і щось нове, воно ж — високотехнологічне. Сільськогосподарська авіація XXI століття — це дрони, і їх на цій виставці виявилося несподівано багато. Можна було вибрати модель на будь-який смак — від мініатюрного квадрокоптера, здатного пролетіти над полем і зібрати всі потрібні дані, до величезних машин з безліччю двигунів (причому як електричних, так і бензинових). Ці вже можуть з висоти обприскувати рослини засобами захисту або точково вносити добрива саме туди, де в ґрунті не вистачає поживних речовин.

дрон для обприскування
Дрон для обприскування посівів

Ну, або такі машини можуть годинами літати над посадками, охороняючи їх. Як з'явиться хтось чужий — оператор дрона відразу отримає сигнал і зможе через відеокамери розглянути відвідувачів у всіх ракурсах. Це ми в місті звикли до того, що дрон більше схожий на іграшку. А над полем цілком може літати апарат розміром з великий автомобіль з найрізноманітнішим оснащенням на борту. У тому числі через такий дрон можна дистанційно керувати сільгосптехнікою, що працює на полі, — ну або просто контролювати роботу співробітників агрофірми.

фото дрона для контролю ситуації на полях
Дрон для оперативного контролю за ситуацією на полі

Як розповіли оглядачеві "ДС" учасники виставки, "дронобудування" в інтересах сільського господарства в Україні розвивається вже досить давно. Однак в минулі роки розробники і виробники аграрних квадрокоптерів і мультикоптерів орієнтувалися на великих корпоративних замовників — вертикально інтегровані агрохолдинги. Договори укладалися напряму, попит був стабільним, особливої потреби в широкому маркетингу не було.

фото автора
Такий дрон може баражувати над полем багато годин поспіль

Але тепер ця ніша заповнена, і виробники дронів, а також інтегрованих з ними систем точного землеробства, пропонують свою продукцію середнім і малим фермерам. А це вже передбачає активну участь в аграрних виставках. У цьому році можна було побачити приблизно десятка півтора моделей — судячи з усього, через рік ми їх побачимо ще багато більше. І що ще звертало на себе увагу: саме в сфері безпілотників власні українські розробки за доступністю, можливостями і іншими характеристиками вже не просто сміливо конкурують із зарубіжними, але і нерідко багато в чому перевершують їх.

    Реклама на dsnews.ua