• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

ЄС спробує вперше закупити газ усім блоком одразу: коли очікуються перші контракти

Європейський Союз у квітні планує вперше закупити газ усіма 27 країнами блоку, а не окремо, щоб знизити ціни на енергоносії

Постачання газу
ЄС спробує вперше закупити газ усім блоком, а не окремими країнами
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє LB.ua, передає "ДС".

Спільна закупівля газу покликана знизити ціни на енергоносії. ЕС вирішив вдатися до неї під час повномасштабного вторгнення РФ до України, щоб стримати стрибок вартості енергоносіїв через скорочення російських постачань. 

Після оголошення тендеру, запланованого на квітень, ЄС сподівається, що перші контракти з постачальниками будуть підписані приблизно в червні,

За інформацією Bloomberg, продавцями для європейських країн мають стати як США, так і країни Близького Сходу та Африки. За початковими оцінками, спільний попит 27 країн та ще 3 країн-сусідок становитиме 24 млрд кубометрів на три наступних роки, розповів віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович. 

Хоча ціни на газ і електроенергію наразі становлять лише незначну частину серпневих рекордів, вони, однак вони все одно підвищують споживчу інфляцію та обтяжують конкурентоспроможність місцевих компаній відносно США та Китаю.

"Нам явно потрібно змінити економічну ситуацію в Європі", – заявив Шефчович.

Він також зазначив, що ЄС створює нову систему, яка посилить конкуренцію, залучить нових постачальників і знизить ціни на енергію. 

За словами Шефчовича, понад 50 компаній з усього світу зацікавлені у взаємодії з Європою через енергетичну платформу.

Як писала "ДС", українські компанії-замовники послуг з транспортування газу розпочали імпорт газу з країн Європи через Молдову.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua