• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

З портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям (ВІДЕО)

Сьогодні зранку з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям

Перший караван суден з українським збіжжям
На борту трьох балкерів 57 тис. тонн української кукурудзи
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр інфраструктури Александр Кубраков, передає "ДС".

"На борту трьох балкерів Navi Star, Rojen Та Polarnet 57 тис. тонн української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії", — написав він у Facebook.

З відправленням каравану поновлюється судноплавство з порту "Чорноморськ".

"Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати й надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку", — зазначив міністр.

Для цього планується забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць.

"Хоча "зерновий коридор" уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження, і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний", — заявив Кубраков.

Він зазначив, що такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу.

"Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі", — пояснив міністр.

Як писала "ДС", 1 серпня з порту Одеси в море "зерновим коридором" вийшло перше суховантажне судно з українським продовольством. "Razoni" під прапором Сьєрра-Леоне везе понад 26 тис. тонн кукурудзи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua