• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Ігровий ПК або геймерський ноутбук: що краще

У січні 2023 року на виставці CES 2023 компанія ASUS представила преміальну лінійку ноутбуків ROG Strix SCAR, вдосконалених до передового апаратного забезпечення. Ігрові лептопи з панелями 16 і 18 дюймів, роздільною здатністю QHD, швидкістю оновлення 240 Гц, часовим інтервалом реакції 3 мс, ОЗУ до 64 ГБ і сховищем до 4 ТБ отримали по 3 вентилятори для підтримки нормальної температури навіть за умови безперервної гри

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Такі моделі можуть конкурувати за функціональністю із ПК. Яким же гаджетам віддають перевагу геймери — компактним ноутбукам https://comfy.ua/notebook/ або потужним стаціонарним комп'ютерам — розберемося в цьому матеріалі.

Вибір пристрою для ігор: з чого починати

ПК — це поєднання окремих компонентів, які в сукупності представляють єдину конструкцію. Будь-який елемент (системний блок, монітор, клавіатуру) можна легко замінити. Ноутбук – це поєднання кількох частин в єдиному корпусі. Замінити його компоненти набагато складніше, а деякі просто неможливо.

Висновок: у лептопі підвищувати продуктивність вкрай проблематично потрібно купувати модель із запасом міцності на 4-5 років, а ось оновлювати елементи ПК для поліпшення його технічних характеристик набагато простіше.

Порівняння параметрів ноутбука та ПК

Щоб правильно вибрати тип пристрою, важливо оцінити ключові характеристики:

  • Дисплей. У більшості ноутбуків та ПК якісні екрани з хорошими матрицями, частотою оновлення та відгуком. Істотна різниця у діагоналях. Для ноутбуків найдоступнішими залишаються екрани розміром 15-21 дюйм, для ПК цей показник більший: є рішення на 22-27 дюймів.
  • периферія. Сучасні ігрові ноутбуки оснащуються багатофункціональними тачпадами, клавіатурами. Їх можна замінити, але лише на ідентичні елементи. Власники ПК отримують ширші можливості – вибрати клавіатуру чи мишку під себе.
  • Продуктивність. Статистика показує: при ідентичних характеристиках "заліза" ПК демонструє кращі результати, працює стабільніше за ноутбук.
  • Портативність. Ноутбук зручно купувати в поїздки, на роботу, можна навіть вдома використовувати в будь-якому положенні (сидячи, лежачи). Комп'ютер не належить до категорії мобільної техніки, до нього приєднується багато дротів — його транспортування пов'язане із значними труднощами.
  • Модернізація. Ігрові пристрої через 4-5 років потребують апгрейду. У настільному ПК достатньо замінити відеокарту, збільшити ОЗП або купити новий вінчестер.
    Реклама на dsnews.ua