• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Microsoft довелося платити штраф за недотримання санкцій проти Росії

Компанія Microsoft заплатить майже три мільйони доларів за порушення санкційного режиму США, в тому числі — проти Російської Федерації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства фінансів США, передає "ДС".

Зазначається, що корпорація Microsoft погодилася перерахувати близько 3 мільйонів доларів для врегулювання своєї цивільної відповідальності за понад 1300 порушень санкцій у зв’язку з обмеженнями щодо Куби, Ірану, Сирії та Росії, які пов’язані з експортом послуг або програмного забезпечення зі США до санкційних юрисдикцій.

Microsoft також допустила використання її продукції в окупованому Криму. Причини порушень санкцій включали відсутність повної або точної інформації про особи кінцевих споживачів продуктів Microsoft — повідомило міністерство фінансів США.

"Більшість порушень, які мали місце в період з 2012 по 2019 роки, стосувалися заблокованих російських організацій або осіб, розташованих в Криму України, і сталися в результаті нездатності Microsoft ідентифікувати та запобігти використанню своїх продуктів забороненими сторонами" — пояснили у міжнародному агентстві Reuters.

У період з 28 грудня 2016 року по 22 грудня 2017 року співробітники Microsoft 7 разів залучали іншу дочірню компанію до укладання або продажу ліцензійних угод на програмне забезпечення в Росії, які дозволяли передачу або доступ до програмного забезпечення ФАУ "Головдержекспертиза Росії" та акціонерному товариству "Об'єднана суднобудівна корпорація".

"Microsoft дуже серйозно ставиться до експортного контролю та дотримання санкцій, тому, дізнавшись про збої в перевірці та порушення кількох співробітників, ми добровільно повідомили про це відповідним органам", — сказав представник Microsoft.

Як писала "ДС", американська компанія Microsoft надасть Україні допомогу на суму $100 млн, зокрема безоплатне використання хмарних сервісів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua