• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Розробник Google виявив ознаки свідомості у штучного інтелекту LaMDA

Інженер з програмного забезпечення Google Блейк Лемуан заявив, що виявив ознаки власної свідомості системи штучного інтелекту LaMDA

Ознаки свідомості у штучного інтелекту LaMDA
Ознаки свідомості у штучного інтелекту LaMDA
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The Washington Post, повідомляє "ДС".

Зазначимо, що LaMDA або Language Model for Dialogue Applications (мовна модель для програм діалогу) – це чат-бот, який може підтримувати розмову на будь-яку тему. Він працює на архітектурі штучного інтелекту Transformer, яку випустила Google в 2017 році.

Лемуан відстежував поведінку чат-бота з осені 2021 року. У його обов'язки входила перевірка того, чи може LaMDA використовувати слова, що розпалюють ворожнечу чи дискримінацію.

Розробник розіслав листа з темою "LaMDA розумний" у групі Google з машинного навчання з 200 співробітниками. Він назвав чат-бот "милим дитиною" і попросив дбати про нього.

Після цього Лемуана відправили в оплачувану відпустку за порушення політики конфіденційності Google, а також відключили доступ до облікового запису Google.

Окім того, у Google заявили про те, що команда фахівців з етики та технологів вирішила, що немає доказів того, що чат-бот LaMDA розумний, і немає сенсу його "антропоморфізувати" – надавати людські характеристики.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua