• USD 36.6
 • EUR 39.6
 • GBP 45
Спецпроєкти

Яким має бути ноутбук для роботи і як заощадити на його покупці

Робота за комп'ютером давно перестала асоціюватись із офісним планктоном. ПК для вирішення робочих завдань використовують дизайнери, айтішники, сценаристи, письменники та представники інших професій. Оскільки стаціонарний комп'ютер прив'язує до однієї локації, багато користувачів віддають перевагу ноутбукам

Реклама на dsnews.ua

Вони дозволяють займатися справами вдома, в офісі, коворкінгах, транспорті і навіть на вулиці.

Чим якісніший ноутбук, тим вища ймовірність того, що робота на ньому буде окрім доходу приносити також задоволення. Вимоги до продуктивності девайсу залежать від сфери експлуатації. Інженеру-проектувальнику або 3D моделлеру потрібен потужний лептоп з багатоядерним процесором і містким вбудованим сховищем, а перекладачеві або копірайтеру досить достатньо пристрою початкового рівня — аби "тягло" популярні текстові редактори і забезпечувало доступ в інтернет. Для різних навантажень можна вибрати універсальну модель із добротним апаратним забезпеченням та виправданою ціною – ноутбук Леново Ideapad 3i або 5i.

Головна вимога — дисплей, який не шкодить зору. Так як за робочим ноутом доводиться сидіти довго, до екрану слід висувати такі вимоги:

 • Високе розширення. При низькому картинка виглядає нечіткою, може навіть з'явитися зернистість.
 • Частота оновлення — близько 75 Гц. Можна й менше (від 60), якщо плавність кадрозміни не відіграє ролі при виконанні завдання. Для створення мультимедійного контенту та його редагування — від 120 Гц.
 • Наявність покриття антивідблиску. Якщо дисплей блищить на сонці, робота на вулиці та поруч із вікнами стає неможливою, тому що доводиться постійно напружувати очі.
 • Великий кут огляду. Важлива хороша проглядність під будь-яким кутом.
 • Реалістичність кольору. Довго дивитися на надмірно яскраву і насичену картинку шкідливо — можуть почати боліти очі або голова.

Габарити та особливості конструкції

Для бізнесу можна взяти акуратний та легкий ультрабук, який виглядає статусно та стильно.

Безпрограшний варіант для художників, фотографів, блогерів, журналістів – трансформери, які легким рухом руки перетворюються на планшет. На ньому можна працювати за допомогою електронного пера або віртуальної клавіатури.

Для офісу та фрілансу у дистанційному форматі – всіма улюблена класика. Ноути, у яких кришка відкривається на 90-140 градусів і фіксується у зручному положенні завдяки зносостійким шарнірам. Працювати на ходу зручно, якщо розмір діагоналі не перевищує 15 дюймів. Більше – проблематично помістити в універсальний рюкзак із відділенням для портативного ПК. Додому можна взяти "гіганта" на 17 дюймів і насолоджуватися не лише роботою, а й іграми, мультимедіа.

Охолодження

Ноуту, який включений багато годин поспіль, необхідна ефективна система охолодження, щоб його компоненти не перегрівалися. Йдеться про активні та пасивні засоби для відведення тепла.

Якісні радіатори та потужні багатолопатеві кулери – це добре. Ще краще, якщо на корпусі є грамотно розташовані отвори для виходу повітря. Тим користувачам, які "грішать" роботою в ліжку і люблять ставити ноутбук на коліна, доцільно придбати додаткове охолодження — підставку або столик з вентиляторами.

3 способи заощадити при купівлі лептопа

Перше правило безпечної економії – грамотний підхід до вибору місця для шопінгу. Це має бути перевірене місце з адекватними цінами та різноманітним асортиментом.

Покупка в режимі онлайн дозволяє заощадити гроші, час, а іноді ще й нерви. Інтернет-магазин Moyo здійснює безкоштовну доставку ноутбуків, тому не потрібно витрачати кілька зайвих сотень гривень і шукати спосіб довезти девайс додому в цілості та безпеці.

Щоб витратити менше, доцільно:

 1. Вибрати акційну модель
 2. Знижки на ноутбуки для роботи та навчання – не рідкість, оскільки попит на них такий самий високий, як і на популярні геймерські моделі.
 3. Оформити замовлення через особистий кабінет
 4. Тоді на бонусний рахунок повернеться кешбек, розмір якого залежить від первісної вартості портативного комп'ютера.
 5. Покрити частину вартості бонусами
 6. Такі, накопичені за інші покупки, можна використовувати для оплати.

Можна вибрати ноутбук на вторинному ринку. Ступінь уцінки залежить від "віку" та стану. Цей спосіб заощадити програє попереднім, оскільки супроводжується безліччю ризиків.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua