• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Сергій Гайдай: "Голос" зробив все, щоб його сприймали як підрозділ партії Порошенка

Чи перетворюється партія "Голос" у "Самопоміч-2" і чи може її врятувати Сергій Притула в якості голови партії, "ДС" поговорила з політтехнологом Сергієм Гайдаєм

Сергій Гайдай/pravda.com.ua
Сергій Гайдай/pravda.com.ua
Реклама на dsnews.ua

«ДС» Минуло більше року з тих пір, як Вакарчук пішов з партії «Голос». Подейкують, що нібито Віктор Пінчук розчарувався в цьому проєкті.

С.Г. Я не дуже впевнений, що Пінчук має відношення до цієї партії, і він розчарувався. Принаймні, мої джерела кажуть, що це не більше ніж стереотип, який не має відношення до реальності.

Спочатку потрібно сказати про проблеми «Голосу», що привели партію до кризи: їх дві, і вони були закладені під час створення самої партії. Перша: якщо ви як партія претендуєте на національно-патріотичну нішу, а особливо на те, що ви нові, інші, пропагуєте оновлення (щось подібне було в тезах партії «Слуга народу»), то повинні чітко оголосити, що треба прибрати з цієї ніші тих, хто її привласнив собі, і хто вас не влаштовує, — наприклад Порошенко.

Я жодного разу не бачив, щоб про це партія заявляла. Було, навпаки, зроблено все, щоб існувало відчуття, що «Голос» — підрозділ партії Порошенка. Коли у вас немає харизматичного лідера і інформаційної активності, але вони є у Порошенка, у виборців виникає питання: навіщо ця партія потрібна, коли є Петро Олексійович. Тим більше він застосовує проти «Голосу» саму дієву тактику, «душить їх в обіймах», говорить «це мої хлопці, вони з нами, рано чи пізно все у мене опиняться, а їх проблема тільки в одному: пішли на вибори без мене». А «Голос» ніяк на це не реагує.

Друга проблема: партія так і не відповіла, хто вони. Вірніше, навіть не хто вони, а заради чого — хто, з якими завданнями створив політсилу, що вони собі ставлять за мету — цих відповідей у партії до сих пір немає. Ось це і є дві основні проблеми «Голосу»: електоральна і змістовна.

«ДС» Чи може Сергій Притула повернути інтерес до партії у виборців і спонсорів?

С.Г. Що стосується Притули — я непогано ставлюся до Кличка як до боксера, до Зеленського як до актора, до Притули як до коміка, шоумена. Але я не приймаю однозначно, що досить бути відомим патріотом, відомою людиною, громадянином, щоб стати політиком. Поки я не побачив, що Притула продемонстрував якісний перехід.

Реклама на dsnews.ua

«ДС» Чи стала на заваді Притулі в просуванні до вищих посад у партії провальна для нього виборча кампанія в Києві і конфуз з невисуванням на вибори в Харкові?

С.Г. Він зараз залишається радіоведучим, коміком, але кампанія, яку він провів для Києва, говорить про те, що Притула й гадки не має, що таке соціально-історичний запит, як і заради чого живе політик. Тому у мене великі сумніви, що якщо він прийде до влади, це якимось чином допоможе партії. Сумніви є і у величезної кількості потенційних виборців, які розуміють, що бути відомим коміком недостатньо для того, щоб бути хорошим політиком.

«ДС» Чи в змозі Притула організувати з'їзд політсили і очолити її замість Рудик?

С.Г. Найголовніше те, що ні в нього, ні в неї немає відповіді, про що партія, немає відповіді про їхні стосунки з Порошенком, зайнята страшно безхребетна позиція, відповідно, наявність експрезидента на політичному горизонті робить їх абсолютно неактуальними. Крім того, Притула поки не продемонстрував політичних якостей, які давали б надію, що, очоливши партію, він може сильно змінити ситуацію.

«ДС» Чи можна сказати, що «Голос» перетворюється в «Самопоміч-2»?

С.Г. Ні. Якщо порівнювати «Самопоміч» та «Голос», то «Самопоміч» у порівнянні з «Голосом» — крута партія, яка допустила помилки і зійшла з політичної арени в парламенті, але все-таки це було явище, причому політично значиме. Пам'ятаю ту ж блокаду Донбасу, яку вони влаштовували. Словом, партію Садового і «Голос» порівнювати не потрібно. З моєї точки зору, проєкт «Голос», якщо продовжить існувати в нинішньому вигляді, через деякий час просто зникне, ми про нього швидко забудемо вже до наступних виборів. І тут не грає ролі, буде це з Рудик, або з кимось іншим.

«ДС» А може зацікавитися «Голосом» з подачі Притули його свояк Віталій Хомутинник?

С.Г. Якщо розглядати Хомутинника, то він може просто поховати проєкт своєю фігурою. Чим далі Притула і партія «Голос» знаходяться від Хомутинника, тим краще.

«ДС» Якими були б ваші дії, якщо б вас запросили рятувати цей проєкт?

С.Г. Рік тому я консультував їх, але все, що я сказав, не було почуто керівництвом. Вони глухі.

    Реклама на dsnews.ua