• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Ці продукти потрібно викинути з холодильника: думка дієтологів

Для того, щоб схудними та стати здоровішим, потрібно викинути з холодильника низку продуктів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Не важливо, чи намагаєтеся ви схуднути, чи просто дбаєте про своє здоров'я, є безліч причин, через які ви можете прагнути до здоровішого харчування в новому році, передає "ДС" з посиланням на SheFinds 

Можливо, ви вже знаєте, що у 2024 році насамперед потрібно відмовитися від солодких напоїв і нездорової їжі, але є кілька інших шкідливих продуктів, які ви не врахували. Як виявилося, оброблене м'ясо, дієтична кола, йогурт із добавками та ароматизована арахісова паста — усе це нездоровий вибір, від якого вам слід відмовитися цього року. 

Перероблене м'ясо

Eксперти в галузі охорони здоров'я вже давно попереджають про негативний вплив обробленого м'яса, такого як бекон, ковбаса і сосиски, але нещодавні дослідження дають ще більше підтверджень того, що у 2024 році вам буде краще без цих продуктів. Нещодавнє дослідження, профінансоване Всесвітнім фондом дослідження раку, виявило, що продукти і напої, які зазнали глибокої обробки, особливо перероблене м'ясо і підсолоджені напої, пов'язані з більш високим ризиком виникнення безлічі хронічних захворювань, таких як діабет, хвороби серця і рак.

"Що особливо важливо в цьому великому дослідженні, то це те, що вживання більшої кількості ультраоброблених продуктів, зокрема продуктів тваринного походження і підсолоджених напоїв, було пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку поряд з іншими захворюваннями, такими як інсульт або діабет", — каже Хелен Крокер.

Тому саме час відмовитися від бекону і сосисок на сніданок.

Солодка вода

Штучні підсолоджувачі часто розглядаються як здорова альтернатива цукру, але, на жаль, правда полягає в тому, що вони також шкідливі для здоров'я. Особливо це стосується аспартаму, підсолоджувача, що міститься в дієтичній колі. У липні ВООЗ назвала аспартам "можливо канцерогенним для людини". Цей потенційно шкідливий підсолоджувач також міститься в інших дієтичних газованих напоях, соках, морозиві тощо.

Звісно, це не означає, що вживання дієтичної коли гарантує, що ви захворієте на рак. "Можливо" — тут важливе слово. Але загалом краще уникати штучних підсолоджувачів, наскільки це можливо, і за можливості обирати натуральні підсолоджувачі, як-от мед та кленовий сироп.

Йогурт із наповнювачем

Йогурт дуже корисний для здоров'я, але ароматизовані варіанти зазвичай містять багато цукру, що становить цілу низку ризиків для здоров'я. "У йогурти з наповнювачами зазвичай додають цукор, що підриває потенційну користь пробіотиків для здоров'я", — попереджає дієтолог Кетрін Джеварсіо.

З цієї причини найкраще тримати в холодильнику натуральний йогурт, у який можна додати фрукти, ягоди або горіхи. Зокрема, грецький йогурт містить фантастичну кількість білка і пробіотиків. "Замість ароматизованого різноманіття вибирайте простий грецький йогурт і додавайте свіжі фрукти", — пропонує Джервасіо.

Ароматизована горіхова паста з ароматизатором

Горіхова паста часто стає корисною намазкою для тостів або корисним інгредієнтом для смузі чи вівсянки. Однак, як і у випадку з йогуртом, ароматизовані сорти можуть поставити під загрозу ваше здоров'я в разі надмірного вживання. "Вони також містять доданий цукор і шкідливі для здоров'я олії, які можуть поставити під загрозу поживну цінність горіхів", — попереджає Джервасіо.

Але рішення є: вибирайте натуральну несолодку горіхову пасту, щоб максимізувати користь корисних жирів без непотрібних добавок.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua