• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Коли 40+: фахівці назвали продукти, які уповільнять старіння

Людство постійно шукає секрети довголіття та тривалої молодості. Однак чарівні пігулки поки не створили і тому лишається покладатися на правильний раціон

Реклама на dsnews.ua

Вчені назвали 6 продуктів, які дозволять уповільнити старіння та запобігти небезпечним хворобам людям після 40 років, пише storinka.com.ua.

Фісташки. Це ефективний природний антиоксидант, який допомагає боротися з так званими вільними радикалами. Саме ці речовини, які утворюються внаслідок різних хімічних реакцій клітин (розпад шкідливих жирів, обмін речовин та запальні процеси), атакують здорові клітини, сприяючи запаленню чи окислювальному процесу в організмі. Всього жменя фісташек може сповільнити старіння клітин та тривалість життя людей з переддіабетом.

Лосось та інша жирна риба (палтус, сардини, оселедець). Це джерело нежирного білка, поживної речовини, важливої підтримки м'язової маси. У жирній рибі міститься омега-3, яка дозволяє знизити ризик серцевих захворювань. Дослідження показало, що люди у віці від 40 до 50 років, еритроцити яких містили більш високі рівні омега-3, мали кращі когнітивні функції та загальну структуру мозку.

Журавлина. Ця ягода є джерелом вітаміну С та багата на рослинні сполуки, які можуть допомогти уповільнити процес старіння, особливо коли йдеться про когнітивні функції. Дані показують, що щоденне вживання однієї маленької чашки журавлини протягом трьох місяців може покращити роботу пам'яті та нервової системи.

Помідори. Ці овочі багаті на антиоксидант лікопін, який бореться з вільними радикалами, що виникають при старінні. Лікопін — рослинна сполука, що міститься також в кавуні та рожевому грейпфруті, відомий своєю користю для здоров'я. Високе споживання лікопіну допоможе покращити здоров'я серцево-судинної системи, а також знизити рівень холестерину, ризик серцевих захворювань, інсульту і навіть ризику раку простати у чоловіків. 

Полуниця. Цей фрукт є джерелом вітаміну С та рослинних сполук. Достатнє споживання вітаміну С може захистити від вікового зниження когнітивних функцій. Також лікарі відзначають, що дотримання збалансованої дієти та отримання вітаміну С через їжу може бути ефективнішим, ніж аптечні добавки.

Темно-зелена листова зелень (капуста і шпинат). Ці листові овочі багаті на вітаміни Е і К, які можуть запобігти втраті пам'яті і допомогти уповільнити старіння мозку. Дослідники дійшли висновку, що одна порція листової зелені на день корелює з меншим віковим зниженням когнітивних функцій. Також цей овоч містить каротиноїди, які можуть допомогти захистити очі від окисного пошкодження, а шпинат, зокрема, також багатий на антиоксиданти, вітаміни А і С, які захищають серце.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua