• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Названо хвороби, які може спровокувати харчова сіль

Відомо, що сіль у великій кількості шкодить організму і може спровокувати або загострити щонайменше чотири важкі захворювання

Реклама на dsnews.ua

Фахівці рекомендують вживати не більше 5 г солі на добу для дорослої людини, пише newsyou.info.

Більшість дорослих постійно перевищують цю норму. Зазвичай через так звану приховану сіль. Зокрема, готові страви (особливо фастфуд) перенасичені натрієм.

Тим часом, регулярне перевищення допустимих норм вживання солі дуже небезпечне для нашого здоров’я і може привести до розвитку настуупних важких захворювань.

Вікова деменція. вчені Університету Колорадо встановили, що чим вище рівень натрію в крові, тим вище ризик когнітивних розладів. Як показали результати експерименту, в якому взяли участь 5 тисяч осіб, у людей старше 65 років ризик розвитку вікової деменції підвищувався на 30%, якщо вони регулярно зловживали сіллю.

Камені в нирках. Якщо ми їмо занадто багато солі, в нашій сечі підвищується кількості білка – а це один з основних факторів ризику, який може привести до хвороб нирок і утворення каменів в них.

Виразка шлунка. Власне надлишок солі не може спровокувати виразку. Але пошкодження слизової шлунка бактеріями Helicobacter pylori поєднане зі зловживанням сіллю здатне в кілька разів підвищити ризик появи виразки шлунка.

Гіпертонія. Сіль утримує рідину в тілі, що ускладнює роботу серця. Це може призвести до підвищення тиску.

Ризик виникнення цих хвороб можна істотно знизити, якщо просто їсти менше солі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua