• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Небезпечно для здоров'я: названо шкідливі види чаю

Всі ми звикли вважати чай корисним напоєм. Однак це не завжди так. І йдеться не лише про шкоду від вживання окремих видів чаю для людей з певними захворюваннями

Реклама на dsnews.ua

На цьому наголошує лікар-дієтолог Хиба Батул, пише "ДС" з посиланням на novosti24.kyiv.ua.

Залежно від способу обробки чаю, поточного стану здоров’я і частоти вживання певних видів напою, можна завдати серйозної шкоди організму.

Найбільш шкідливими для здоров’я є чотири види чаю.

Чай з живокосту. Вважається, що цей напій має цілющі властивості. Однак він містить алкалоїди піролізидину, які можуть призвести до серйозного пошкодження печінки. Дослідження показали, що вживання чаю з листя живокосту може бути недоцільним через його токсичного впливу на печінку.

М’ятний чай. Регулярне споживання напою може мати довгострокові наслідки для здоров’я. "Занадто велика кількість може викликати роздратування і надавати отруйну дію на організм. Все тому, що активний інгредієнт м’яти, ментол, впливає (і руйнує) наші біологічні системи нагріву та охолодження", – пояснила експерт з харчування Селін Бейтчман.

Чай з лимоном. За словами фахівців, чай з лимоном має більш високий рівень свинцю в порівнянні з іншими видами напою. Також в ньому підвищений рівень фторидів і кислотності, що може привести до карієсу і виразок в ротовій порожнині.

Лакричний чай. Напій з солодки може підвищувати кров’яний тиск і тому його не варто вживати людям, які приймають ліки проти гіпертонії. Однак здоровим людям також не варто зловживати лакричним чаєм, щоб не спровокувати тривалі проблеми з артеріальним тиском.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua