• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Продукти, які не можна їсти холодними: лікарі попередили про небезпеку

Всі ми з дотинства чули, що продукти потрібно розігрівати, бо так корисно для шлунку. І це не якісь упередження чи забобони. Деякі продукти не просто не варто, а навіть не можна їсти холодними

Реклама на dsnews.ua

Про це розказали лікарі, пише lady.kyiv.ua.

Дієтологи в цілому радять розігрівати будь-яку їжу, яка піддавалася термічній обробці. За словами фахівців, не розігріта їжа може призвести до проблем з шлунково-кишковим трактом і дисбактеріозу.

Особливо в холодному вигляді не варто вживати білкову їжу. Втакому випадку вона не затримується довго в шлунку і швидше проходить через шлунково-кишковий тракт. Білки не встигають розщепитися до амінокислот і потрапляють в неперетравленому вигляді в кишечник. Це стане причиною тяжкості в животі, а також може спровокувати порушення травлення і серйозних захворювань.

У теплому вигляді необхідно їсти будь-яку їжу, приготовлену з використанням олії (м’ясо, крупи, овочі). Жири гірше розщеплюються в холодному вигляді, що спричиняє важкість у животі. Виняток — картопля. Під час її приготування відбуваються складні реакції з крохмалем, які завершуються тільки до моменту охолодження.

Також не варто змішувати гарячу їжу з холодною. Таке поєднання не дозволяє вчасно відчути ситість, що загрожує переїданнями. Відзначається, що часто цим користуються ресторани швидкого харчування. Там з гарячою їжею подають холодні напої, через це відвідувачі з’їдають набагато більше.

Холодними без побоювань можна вживати свіжі овочі та фрукти. При цьому їх варто дістати з холодильника за 30-40 хвилин до того, як вони будуть з’їдені.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua