• USD 38.5
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Лікарка перерахувала продукти, які шкодять розуму

Певний перелік продуктів знижує розумові здібності людини

Мозок
Мозок
Реклама на dsnews.ua

Про ці продукти на своєму Telegram-каналі розповіла лікарка Олександра Литкіна, передає "ДС" з посиланням на Green Post,

Лікарі одностайні в думці, що передусім негативний вплив на мозок і когнітивні функції людини має часте вживання алкоголю у великих кількостях, розповідає вона.

Спиртні напої гублять нейрони і якщо пити часто, то нервові клітини не встигатимуть відновлюватися.

Негативний вплив на роботу мозку надає і вживання переробленої рослинної олії — так званого гідрогенізованого жиру. Класичним прикладом такого продукту є маргарин. Гідрогенізований жир не переробляється організмом і відкладається в клітинах, зокрема в клітинах мозку. Відповідно це веде до його передчасного руйнування та зниження когнітивної функції. Найчастіше із застосуванням маргарину чи кулінарного жиру готуються кондитерські вироби — випічка, печиво, тістечка, торти, цукерки.

Також на мозок погано впливає фастфуд у великих кількостях. У таких продуктах одночасно міститься велика кількість жиру, вуглеводів, солі та різних харчових добавок. Класичним прикладом є снеки, чипси, гамбургери, шаурма. А якщо запивати їх солодкими напоями, то це ще більше сприяє розвитку ожиріння, наявність якого призводить до зниження активності роботи мозку. До того ж, фастфуд ще й послаблює імунну систему організму.

Мозку також завдає шкоди вживання цукру. Глюкоза дійсно є необхідним паливом для організму, і вуглеводи, звісно, обов'язково повинні бути в раціоні. Та якщо людина одночасно з'їдає велику кількість швидких і повільних вуглеводів, то рівень цукру в крові різко підвищується — і людина відчуває сонливість. Це пов'язано з тим, що велика кількість вуглеводів блокує центр життєвої активності, і людина стає лінивою, їй нічого не хочеться робити, тільки спати. Такий стан, звісно, не руйнує клітини мозку, але робить його вкрай млявим і неактивним.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua