• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Запорука довголіття: названо найкорисніший продукт Середземномор'я

Вчені та дієтологи визнали так звану "середземноморську дієту" найкращим поєднанням продуктів для здоров'я та довголіття людини. Однак в ній є один продукт, який робить цю дієту такою корисною

Реклама на dsnews.ua

Йдеться про оливкову олію (найкраще — першого віджиму), яка продовжує життя і захищає від вікових хвороб, пише lady.kyiv.ua.

Так, науковці провели безліч досліджень, які показали, що дотримання "середземноморської дієти" знижує смертність від серцево-судинних захворювань, ймовірність виникнення діабету, інфаркту та інсульту. І головним продуктом в цьому раціоні є саме оливкова олія.

Вчені виявили, що мононенасичені жирні кислоти, що містяться в оливковій олії, активують особливий сигнальний шлях в клітинах – він регулює клітинний цикл (від створення клітини до її поділу), метаболізм і тривалість здорового життя.

Однак вживання самої лише олії недостатньо для довголіття. Мононенасичені жирні кислоти з оливкової олії зберігаються в клітинах у вигляді жирових крапель. Руйнування цих крапель вивільняє жирні кислоти. Це відбувається під час фізичних вправ, обмеження споживання калорій або голодування.

Дослідники планують далі вивчати відкритий ними механізм для розробки нових методів лікування та режимів харчування.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua